Hashtag: 'козметика'
Свет

L’Oreal ги претстави новите цели за одржлив развој

29 јун 2020
Компанијата разви и механизам за означување на производите и информирање за нивното влијание врз животната средина
Актуелно

„Коти“ преговара со Ким Кардашијан

08 јун 2020
Козметичката групација „Коти“ преговара со светската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан за потенцијална соработка за нивната козметичка...
Свет

„Џонсон & Џонсон“ ги објави резултатите за 2019 година

04 фев 2020
Во последниот квартал продажбата на светско ниво порасна за 1,7%, на 20,7 милијарди долари
Свет

P&G го купи Billie

03 фев 2020
Компанијата P&G го купи Billie, бренд за нега фокусиран на женското тело, кој може да се купи по пат на претплата
Свет

„Лореал“ претстави нов уред за убавина

13 јан 2020
На најголемиот технолошки саем во светот, CES 2020, кој се одржа во Лас Вегас, компанијата „Лереал“ го претстави Perso, прв уред за домашна...
Свет

„Карфур“ отвори продавница за козметика во Париз

08 окт 2019
Трговскиот синџир „Карфур“ отвори специјализирана продавница за козметика во главниот град на Франција, а најголем дел од...
Свет

„Едека“ воведува козметика без микропластика

03 окт 2019
Засега трговецот нуди околу 140 козметички производи што не содржат микропластика, а подружницата „Нето маркен-дисконт“ нуди околу 120
Свет

„Едека“ претстави нов козметички бренд

04 сеп 2019
Трговецот оди кон тоа да ја отстрани микропластиката од вкупниот асортиман козметика од приватните трговски марки до крајот на 2020...
Свет

Американски и француски козметички бренд - највредни во светот

09 авг 2019
Вредноста на компанијата минатата година беше 17,6 милијарди долари, но и покрај намалувањето, го задржа првото место
Свет

„Натура“ и „Авон“ се здружуваат во глобален козметички гигант

27 мај 2019
Новата компанија ќе има повеќе од 6,3 милиони консултанти и аквизитери и 3.200 продавници во 100 земји во светот
Македонија

„Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст

02 ное 2018
Дрогеријата „ дм дрогерие маркт“ забележа раст на прометот во Македонија од 27,9 во деловната 2017/2018 година. Тоа е еднакво на вкупен...
Македонија

Кај Струга ќе се гради фабрика за козметика

07 сеп 2018
Во технолошко индустриската развојна зона помеѓу Охрид и Струга почна да се гради фабрика за производство на козметика на на...
Вчитува уште новости...