Свет

„Лореал“ после 15 години го менува извршниот директор

19 окт 2020

Одборот на директори на компанијата „Л’Ореал“ донесе одлука според која, по 15 години на позицијата извршен директор, Жан-Пол Агон треба да замине и на негово место го назначи Николо Лјеронимус. 

Одлуката стапува на сила на 1 мај 2021 година. 

Причината е што Статутот на компанијата не предвидува никакви исклучоци во поглед на законската старосна граница за заминување во пензија, која е 65 години, па Жан-Пол Агон е приморан да ја препушти функцијата најдоцна до јули 2021 година. 

Лјеронимус му се придружи на  „Л’Ореал“ пред 33 години и целата кариера ја помина во компанијата, стекнувајќи искуство на бројни пазари. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Амазон“ ќе издвои 500 милиони долари за празнични бонуси за вработените

19 ное 2020

Германската економија во третиот квартал порасна за 8,5 отсто

19 ное 2020

Шкотска стана првата земја со целосно бесплатни менструални производи

19 ное 2020

„Амазон“ почна да продава лекови на рецепт

19 ное 2020

„Данон“ го реорганизира работењето

19 ное 2020

Франција: „Карфур“ и „Амазон“ го одложија „црн петок“

19 ное 2020
Вчитува уште новости...