Регионално

Нина Ангеловска: Со многу оптимизам, енергија и желба за промени

01 мар 2023
Работиме со полна пареа на подготовките и наскоро македонските е-купувачи ќе добијат платформа за онлајн-шопинг по светски стандарди,...

Сашо Tашевски: Секој поединечен успех води кон следниот

28 дек 2022
Иако економијата и дипломатијата одат рака под рака, економијата ми е прва љубов, но сепак, мора да ја издвојам дипломатијата бидејќи...

Иво Генчев: 2022 е предизвикувачка, но се чини и една од најуспешните во регионов

06 дек 2022
Имајќи ги во предвид сите карактеристики на поединечните пазари, креиравме долгорочна стратегија и јасна улога во овој дел на регионот,...

Тодор Димитровски: Со отворен пристап кон промените

23 ное 2022
Во менаџментот има едно многу важно правило – подобро е да се донесе одлука, па дури и погрешна, отколку да не се носат никакви одлуки...

Бојан Радун, „Имлек“: На теренот мора да бидат најдобрите

16 ное 2022
80 отсто од семејните компании не доаѓаат во рацете на втората генерација

Стефан Данчев: Чекор во вистинската насока

02 ное 2022
Секоја нова иновација или промена во „Унилевер“ почнува со прашањето дали тоа ќе биде добар потег за животната средина. Тоа треба да го...

Нина Биједиќ: Големи 50 години на брендот Vispak

28 сеп 2022
Компанијата „Виспак“ од БиХ годинава прославува јубилеј, 50 години деловно работење. Ова беше одлична можност да разговараме со...

Тони Дурам: Иднината е светла ако влијаете врз однесувањето на потрошувачите

31 авг 2022
Мојата најголема грижа е дека опседнатоста на продавачите и брендовите со цената непотребно ќе ѝ го одземе профитот на индустријата,...

Дејан Јовановиќ: Победнички менталитет, амбиција, дисциплина

24 авг 2022
Едно е сигурно – комфорната зона не ве развива и во моментот кога ќе излезете од неа, вашите сетила за преживување ве тераат да...

Оливер Гичевски: Ефикасноста и едноставноста се најважните лекции

13 јул 2022
Во продажбата нема минат труд и затоа фокусот секогаш треба да биде на порастот, придружен со приспособливост и истрајност...

Славен Ружиќ: Извозот во Јапонија е важен деловен чекор

29 јун 2022
Јапонија е еден од најголемите увозници на месо и месни преработки и токму затоа гледаме потенцијал на тој пазар

dm drogerie markt: 10 ГОДИНИ УСПЕШНА ПРИКАЗНА

13 јун 2022
Најголемиот дрогериски ланец во Европа, dm drogerie markt, кој работи во С. Македонија со продажна мрежа од 21 дрогерија во 9 градови и повеќе од 200...
Вчитува уште новости...