Видео вести

(ВИДЕО) Реј Гаул: Како размислуваат вашите купувачи?

23 ное 2022
Реј Гаул, коосновач и извршен директор на „Retail Cities“, во видеоинтервјуто за InStore открива зошто е важно да се разбере однесувањето на...

Ениса Селмановиќ - Салкиќ: Какви се нашите менаџери?

16 ное 2022
Ениса Селмановиќ-Салкиќ е основач и директор на агенцијата Consultor. Taa им помага на компаниите да се реорганизираат, воспостават процеси и...

(ВИДЕО) Бојан Радун: Сопственик vs менаџер во семејна компанија

09 ное 2022
Бојан Радун, главен извршен директор на „Имлек“ и косопственик на „Нектар“ во видеоинтервјуто за InStore ни открива кои се предизвиците...

(ВИДЕО) Magnum во светот на високата мода

21 јул 2022
Првиот вегански фустан во светот на високата мода, направен од какао-зрна, е инспириран од сладоледот Magnum...

(ВИДЕО) Која е тајната порака на Corona?

20 мај 2022
Скриената порака на Corona, бренд во сопственост на пивскиот гигант „АБ Инбев“, се открива со помош на сончевите зраци во специфичен дел...

(ВИДЕО) Persil ги измами гејмерите со лажен трејлер

06 мај 2022
Следејќи го јазикот на гејмерските трејлери и возбудата што се јавува при најавата за нова игра, кампањата Tag The Game се потпира на...

(ВИДЕО) Верувај во времето – нова кампања на Louis XIII

25 мар 2022
Коњакот Louis XIII ја изразува својата уникатна врска со времето преку оддавање почит на Мајката Земја со едноставна и позитивна порака...

(ВИДЕО) Rescue Doodles – нова кампања на Pedigree

18 мар 2022
Новата кампања на Pedigree – „Rescue Doodles“ ги поврзува детските цртежи со кучиња со реално милениче што може да го посвојат...

(ВИДЕО) „АБ Инбев“ доби нов визуелен бренд-идентитет

26 јан 2022
„АБ Инбев“ ги претстави новото лого и новиот слоган, кои се одраз на новата еволутивна стратегија на компанијата...

(ВИДЕО) Walkers ја прославува радоста

25 јан 2022
Walkers ја слави британската национална љубов кон чипсот преку првата кампања што ги обединува сите видови и вкусови на брендот...

(ВИДЕО) Земјоделецот Дедо Мраз

01 дек 2021
„Морисонс“ го претстави Земјоделецот Мраз во новата празнична реклама, која раскажува како двајца млади пријатели го откриваат...

(ВИДЕО) Нова празнична кампања на Stella Artois

25 ное 2021
Познатиот пивски бренд на „АБ Инбев“ – Stella Artois ја подигнува свеста за глобалниот проблем со водата преку новата кампања „Give the Gift of...
Вчитува уште новости...