Актуелно

Дејан Трајкоски, „Франк Македонија“: Секоја криза е можност за промена

02 дек 2020
Песимистот гледа тешкотии во секоја нова можност, а оптимистот гледа нова можност во секоја тешкотија (Винстон Черчил)

Работа од дома: Привремена потреба или трајно решение

25 ное 2020
Рестриктивните мерки што ги воведоа дел од земјите во борбата против ширењето на вирусот ги принудија работодавците целосно да го...

Висар Јакупи, „Киппер“: Вработените се вистинските херои на успешната приказна

18 ное 2020
За нецели десет години мрежата на тетовскиот синџир „Киппер“ ја достигна цифрата од 57 маркети во осум града во Македонија. И не планира...

„Подравка“ ги награди вработените за успешни резултати

18 ное 2020
Ова се втори парични награди во текот на една година

Јелена Кнежевиќ-Влаховиќ: Како се победува?

12 ное 2020
Лидерите-победници имаат целосна контрола над процесот и луѓето што ги водат и во секој момент знаат колку и што им треба за да ги...

Бесплатен панел на „жешка“ тема – SCM по Ковид-19

10 ное 2020
Антонио Зрилиќ ќе учествува на бесплатниот меѓународен е-панел „Reshoring in a Post COVID World“, кој ќе се одржи утре (11 ноември) од 16 часот...

Нови 100 брендови во новиот 100 MUST HAVE 2020/2021

04 ное 2020
Веќе трета година по ред InStore ви овозможува да влезете во престижното друштво на топ-100 брендови во Македонија на уникатен начин, преку...

Се изготвува закон за неработна недела - како ќе се одрази врз трговците?

04 ное 2020
Иницијативата е од Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), како дел од предлозите за унапредување на работното законодавство

Претставуваме: „Арел невромаркетинг“ – лабораторија за анализи, истражувања и едукација

31 окт 2020
Јасна Стоимировска-Величков е основач на „Арел невромаркетинг“, интегрирана невромаркетинг-лабораторија, која ги комбинира...

Пријавете се за да ве забележат трговците

28 окт 2020
Веќе трета година по ред InStore ви овозможува да влезете во престижното друштво на топ-100 брендови во Македонија на уникатен начин, преку...

Бектеши: Владини субвенции и за октомвриската плата

21 окт 2020
Има доволно време законот да биде донесен навреме, рече Бектеши

Што мисли бизнисот - за и против етнички вработувања

21 окт 2020
Ставови на Владимир Глигоров, Арбен Абдурахмани, Верица Мартиновска и Миле Бошков
Вчитува уште новости...