Македонија

Развојна банка ги презентираше кредитните линии пред компаниите од Стопанска комора

25 ное 2022
Наумов посочи дека основната цел на Развојната банка е понуда на кредити коишто се пониски од деловните банки

Конференција на М6 Едукативен центар: Македонската економија во двоен шок – каде се движиме?

24 ное 2022
Повеќе од извесно е дека македонската економија се наоѓа во период на голема неизвесност. Енергетската криза којашто ја зафати Европа...

Од 1 декември двојно пониска цена за струја за 235 прехранбени компании

24 ное 2022
Вкупно 235 прехранбени компании потпишале договор со ЕСМ Продажба за поевтина електрична енергија по фиксна цена од 80 евра по мегаватчас

Перископ: Иднината почнува задутре

24 ное 2022
Првиот ден од иднината кај сите нормални нации е утрешниот ден, а кај нас наредниот ден е ист како и денешниот. Значи исто

Шеесетина винарии ќе се претстават на 6 Вински салон „Винодонија“

23 ное 2022
„Винодонија“ стана традиција која ја негува винската страст, промовира добри вина, едуцира......

Утре истекува рокот за аплицирање за снабдување со струја по повластена цена

22 ное 2022
Околу 1.000 компании тоа можат да го направат согласно со податоците од Централен регистар во делот на нивната регистрација со шифра на...

Избрани старо - новите членови на Управниот одбор на „Алкалоид“

22 ное 2022
Во текот на последниот мандат на членовите на Управниот одбор на компанијата, во период од 6 години, вкупните консолидирани продажби на...

Сладолед од „Цермат“ е производ на годината за 2023 во Австралија

22 ное 2022
Програмата ја препознава иновативноста на производите

Фестивал на младо вино 2022 во духот на зелената и дигитална трансформација на „Тиквеш“

21 ное 2022
Годинава, Фестивалот на младо вино се одржа под мотото „За виното, во хармонија со природата“, означувајќи го процесот на зелена и...

dm drogerie markt донираше цитоскоп апарати во ГОБ „8 септември“

21 ное 2022
Компанија dm по повод 19 ноември – Светскиот ден на мажите донираше два цитоскоп апарати во вредност од повеќе од 360.000 денари на одделот...

Бектеши: Млекото денес „падна“ на 76 денари, лебот на 36 денари

18 ное 2022
Министерот за економија Крешник Бектеши очекува до првата недела од декември да има дополнително намалување од 5 до 12 - 13 отсто на...

Премија од 250.000 денари како финале на 25 роденден на „Веро“

17 ное 2022
Во шест извлекувања ќе се доделат вкупно 60 ваучери од по 25.000 денари, 60 ваучери од по 2.500 денари, 60 ваучери од по 1.500 денари и главната...
Вчитува уште новости...