Hashtag: 'трговски синџири'
Свет

„Пикник“ во трка за лидерската позиција во Германија

01 ное 2021
Неодамна „Пикник“ значително го зголеми капиталот со помош на инвеститори, вклучително и фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“
Свет

„Шпар“ претстави нова програма за локални добавувачи

21 окт 2021
Трговскиот синџир „Шпар“ во Унгарија претстави нова програма за партнерство со малите домашни производители и компании
Свет

„Карфур“- Полска засилено отвора мали продавници

19 авг 2021
Новите продавници вклучуваат 36 „Карфур експрес“ маркети и мини маркети, осум бензински станици и осум продажни места под називот...
Свет

„Теско“ и „Карфур“ нема да го продолжат трговскиот сојуз за набавки

10 јун 2021
Два големи европски малопродажни синџири, францускиот „Карфур“ и британскиот „Теско“ објавија дека не планираат продолжување на...
Регион

„Студенац“ го презеде трговскиот синџир „Буре трговина“

04 јун 2021
Во наредниот период ќе се изврши интеграција на преземените продавници
Регион

„Лидл“ основа компанија и во Босна и Херцеговина

09 мар 2021
Германскиот трговец „Лидл“ основа компанија и во Босна и Херцеговина, кратко откако неодамна најави влез на босанскиот пазар
Регион

„Лидл“ ќе инвестира 700.000 евра во БиХ

22 фев 2021
Трговецот веќе барал локации во Стар Град
Свет

„Волмарт“ почна вакцинација во 22 држави во САД

12 фев 2021
„Волмарт“ планира проект за вакцинација на населението против новиот коронавирус, во соработка со Националната програма на трговци и...
Свет

„Карфур“ го презема „Просол“

12 фев 2021
Трговскиот синџир „Карфур“ преговара за преземање на „Просол“, кој управува со синџирот „Гранд фраис“
Свет

„7 Елевен“ влегува на пазарот во Изреал

20 ное 2020
Првичниот план е изградба на 250 продажни места
Свет

Австрија: „Хофер“, „Лидл“ и „Шпар“ се обединија против државата

19 ное 2020
Австријците се соочуваат со речиси целосно затворање на јавниот живот до 7 декември, поради големиот број заразени во земјата
Свет

„Волмарт“ ја продава подружницата во Аргентина

13 ное 2020
„Волмарт“ во Аргентина има над 900 продавници
Вчитува уште новости...