Hashtag: 'Словенија'
Регион

Малверзации во Словенија со државната помош за економијата

09 јун 2020
Откриено е дека некои компании водат двојна евиденција за работното време на работниците испратени дома и кои имаат обврска да работат...
Регион

Пиварницата „Лашко“ продаде дел од производството

08 јун 2020
Компанијата „Дана“ е основана во 1955 година и еден од најголемите производители на пијалаци во Словенија
Регион

Словенија од денеска е отворена за уште 14 земји-Македонија не е меѓу нив

08 јун 2020
Тие земји се ставени на листата на основа на епидемиолошката ситуација во нив
Актуелно

Словенија дава по 200 евра на секој граѓанин

19 мај 2020
Станува збор за ваучер кој ќе може да го потрошат за летување на некоја од дестинациите во земјата
Регион

„Хенкел“ во Словенија одбележува 30 години работење

18 мај 2020
Поради актуелната ситуација со пандемијата, планираната прослава на јубилејот се одложи за наесен
Актуелно

Словенија ги отвора сите продавници, театрите и помалите хотели

15 мај 2020
Дополнително од 25 мај повторно ќе можат да работат и затворените културни установи како театрите, а ќе биде дозволено и организирањето...
Регион

Словенија ги отвора аеродромите

12 мај 2020
Деновиве забрзано се подготвуваме да ги примиме првите патници и безбедно да го почнеме патничкиот сообраќај, наведува германскиот...
Регион

Синдикатот пред 1 мај: Трајно да се затворат продавниците во недела

29 апр 2020
Во соопштението додаваат дека работата во трговијата станува многу потешка, посебно поради останатите работни часови и работењето...
Регион

Словенија од денес повторно ги отвора продавниците

21 апр 2020
Од денеска повторно се отворени и терените за тенис и голф, а сообраќаат и автобуските линии за организиран транспорт на работници
Регион

Kомпании во Словенија почнаа со работа

15 апр 2020
Донесени се владини уредби со кои автомеханичарите, вулканизерите, поголемите градилишта, како и продавниците за градежен материјал и...
Регион

Словенија: По „мега“ законот, нова тура мерки за економијата

06 апр 2020
Словенечкото собрание минатата недела веќе изгласа Закон за финансиска помош „тежок” три милијарди евра
Регион

Услуги за граѓаните по завршувањето на изолацијата

30 мар 2020
Приватна компанија создаде веб-страница и мобилна апликација која ќе им овозможи на граѓаните да ги купат услугите што ќе ги добијат по...
Вчитува уште новости...