Hashtag: 'Карлсберг'
Свет

„Карлсберг“ гради иновативна пиварница во познат манастир

01 јун 2021
По 200 година пауза во работењето, белгискиот манастир „Гримберген“ го продолжува производството на различни видови белгиско пиво
Свет

„Карлсберг“ ја отвори најефикасната постројка за третман на вода

12 мај 2021
„Карлсберг“ отвори нова фабрика за третман на вода во Данска, која ќе преработи дури 90% од водата што се користи во оваа пиварница.
Видео вести

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

13 јан 2021
Данската пиварница „Карлсберг“ објави реклама во која го промовира безалкохолното пиво Carlsberg 0.0, а во која учествува и данскиот актер...
Свет

„Карлсберг“ ја презема „Вернесгрунер“

04 ное 2020
Групацијата „Карлсберг“ објави дека постигнала договор со германската компанија „Битбургер браугруп“ за преземање на пиварницата...
Свет

Подобри резултати благодарение на Русија и на Кина

29 окт 2020
Данската пиварница „Карлсберг“ ја подобри годишната прогноза за добивката по порастот на продажбата во третиот квартал...
Свет

„Карлсберг“ очекува пад на оперативната добивка од 10 до 15 отсто

14 авг 2020
Причина е забраната за работа на угостителските објекти ширум светот
Свет

Пандемијата ги намали приходите на „Карлсберг“

10 јул 2020
Приходите паднаа во второто тримесечје од годината, а неизвесно е дали ситуацијата ќе успеат да ја поправат и клучните летни месеци...
Свет

„Карлсберг“ претстави ограничена серија пива во чест на „Ливерпул“

30 јун 2020
Пивскиот гигант „Карлсберг“, во чест на новиот првак на англиската лига, фудбалскиот клуб „Ливерпул“, лансираше лимитирана верзија...
Свет

Премиум пивата ја „билдаат“ продажбата на „Карлсберг“

15 авг 2019
Продажбата на пива од компанијата „Карлсберг“ порасна за 6,5 отсто во првото полугодие од годинава, затоа што данската пиварница...
Регион

„Карлсберг“ покрена кампања за зачувување на симболот на Србија

19 јул 2019
По еден динар од секое продадено 0,5 литри шише „Лав“ пиво ќе биде наменет за обнова на живеалиштата на царскиот орел во Србија
Свет

„Карлсберг“ го продава споредниот бизнис

15 апр 2019
Компанијата продаде пиварница во Норвешка за цена од 75,9 милиони евра
Свет

Пораст на приходите на „Карлсберг“

12 дек 2018
Топлото лето низ цела Европа е една од главните причини за органскиот пораст на приходите на „Карлсберг“ за 9% во третиот квартал...
Вчитува уште новости...