Видео вести

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

13 јан 2021

Данската пиварница „Карлсберг“ објави реклама во која го промовира безалкохолното пиво Carlsberg 0.0, а во која учествува и данскиот актер Мадс Микелсен. 

Тоа е прва глобална промоција на Carlsberg 0.0 и доаѓа по големиот раст на популарноста на безалкохолното пиво во текот на турбулентната 2020 година. Портофолиото на безалкохолни пијалаци на групацијата „Карлсберг“ порасна за 29 отсто меѓу јули и септември 2020 година. 

Рекламата прво ќе почне да се емитува во Ирска и во Данска. На останатите пазари ќе биде претставена подоцна оваа година. 

Погледнете: 

 

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) Петар Ќорлука: Луѓето ќе запаметат кој како се однесувал во кризни времиња

12 јун 2020

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

12 јун 2020

(ВИДЕО) Божиќната реклама на „Кока кола“ го топли срцето

12 јун 2020

(ВИДЕО) „Амазон“ тестира плаќање со дланка

12 јун 2020

(ВИДЕО)Hennessy ја раскажува приказната на Морис Ешли

12 јун 2020

(ВИДЕО)Линкдин-кампања на „Маерск“

12 јун 2020
Вчитува уште новости...