Hashtag: 'видео'
Видео вести

(ВИДЕО) Како Роналдо ги сруши акциите на „Кока кола“

16 јун 2021
Гестот што го направи Кристијано Роналдо, на прес конференцијата пред натпреварот Португалија - Унгарија, уште еднаш покажа колку се...
Видео вести

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

13 јан 2021
Данската пиварница „Карлсберг“ објави реклама во која го промовира безалкохолното пиво Carlsberg 0.0, а во која учествува и данскиот актер...
Видео вести

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

22 дек 2020
Божиќната реклама на „Кооп“, во која се претставени двајца браќа, нè потсетува дека, како и да изгледа Божиќ годинава, позитивниот дух...
Видео вести

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

13 мај 2020
Good Morning Humanity е новата глобална кампања на Lavazza, која преку зборовите од славниот говор на Чарли Чаплин, Speech to Humanity од филмот „Големиот...
Видео вести

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

07 фев 2020
Годинава ќе се одржи шестиот FMCG Summit Скопје 2020 - погледнете што рекоа минатогодишните говорници и уверете се зошто треба да дојдете!
Видео вести

(ВИДЕО) Метју Браун: Глобалните трендови доаѓаат побрзо отколку што мислите

18 јул 2019
Не може да мислите дека традиционалниот начин на водење малопродажба ќе остане ист за вас и дека ќе имате 5-10 години да се подготвите
Видео вести

(ВИДЕО)Џемаил Даути: Без анализа не носиме одлуки - затоа сме успешни

17 јул 2019
Генералниот менаџер на „Даути комерц“ во интервју за InStore зборува за 30-годишниот развоен пат на компанијата, за опстанокот во...
Видео вести

(ВИДЕО) Саша Ќириќ: Недостига храброст за иновации

03 јул 2019
Мотивирајте ги вработените, бидејќи секоја идеја може да доведе до развој на компанијата и да биде иновација која води до пораст на...
Видео вести

(ВИДЕО) Сергеј Зафировски: Се појави нова категорија потрошувачи

03 јул 2019
„Финансиските логични“ потрошувачи сакаат од едно место да набават најголем број производи
Видео вести

(ВИДЕО) Никола Бароли: Луѓето се најголема вредност на компаниите

03 јул 2019
Во компаниите сигурно има многу специјални луѓе на кои треба да им се обрне внимание и да им се помогне за да се развијат, истакна Никола...
Видео вести

(ВИДЕО) Тине Крачун: Да се остане конкурентен на пазарите во ЕУ

12 јун 2019
Што можеме да научиме од искуството на компании од земјите-членки на ЕУ кои успешно се позиционирале на овие пазари?
Видео вести

(ВИДЕО) Драгиша Ристовски: Продажбата треба да биде автентична

05 јун 2019
Продавачот треба да биде самоуверена личност, затоа што тој што има верба во себеси, во компанијата, производот, тој може да увери и да го...
Вчитува уште новости...