Видео вести

(ВИДЕО) Урош Богдановиќ: Брендовите не смеат да лажат

28 дек 2022

Урош Богдановиќ е еден од говорниците на 8 FMCG SUMMIT SKOPJE кој остави голем впечаток со својата презентација. Поткаст-консултантот во својот говор на самитот откри дека: Буквите се скапи - секоја буква е важна. Што ни недостига да бидеме сјајни? Луѓе и идеи.

Во интервјуто за InStore, повторно, на интересен начин ни откри како да се раскаже приказната за еден бренд, за таа да биде еднакво впечатлива кога се раскажува на сите медиуми.

Погледнете го интервјуто тука:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...