Свет

„Карлсберг“ претстави ограничена серија пива во чест на „Ливерпул“

30 јун 2020

Пивскиот гигант „Карлсберг“, во чест на новиот првак на англиската лига, фудбалскиот клуб „Ливерпул“, лансираше лимитирана верзија лименки, со црвена боја.

„Црвените“, како што го нарекуваат уште овој фудбалски клуб, ја освоија титулата во Премиер лигата во Англија, првпат по 30 години. Поради тоа, „Карлсберг“ со лименката champions can го обележа посебниот момент за сите навијачи на овој фудбалски клуб.

Лимитираната серија ќе биде достапна во 25 земји во светот, вклучувајќи ги Австралија, Индија, Ирска, Малезија и САД. Производот ќе биде достапен на пазарите каде што има најголем број обожаватели на „Ливерпул“.



@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина



„Пени“ воведе систем за скенирање во стотици продавници

06 јул 2020

Германија го ограничува бројот на работни визи за Балканот

06 јул 2020

„Ц & Ц груп“ ја презема дистрибуцијата на Budweiser во Ирска

06 јул 2020

„Алберт Хеин“ презема пет продавници „Џамбо Хершап“

06 јул 2020

САД: Повеќе од 3.400 компании поднесоа барања за банкрот

06 јул 2020

Кризата „укинува“ 400 милиони работни места на глобално ниво

06 јул 2020
Вчитува уште новости...