Можно ли е да се воспостави интегрирана логистичка платформа?

15 фев 2024
Досегашната практика ни кажува дека при развој и имплементирање иновативни продукти во транспортот и логистиката речиси никогаш не се...

Србија: „Персу“ ги изненади заљубените парови

14 фев 2024
Од компанијата посочуаат дека целта на оваа акција било да им покажат на потрошувачите колку им значат на еден поинаков и неочекуван...

Хрватска: Лука Модриќ и „Подравка“ со промотивен спот за Lino Lada (Видео)

13 фев 2024
Овој тв спот, како и преходниот, со Доминик Ливаковиќ, е снимен под режисерската палка на Далибор Метаниќ и под будното око на агенцијата...

Малезија: „Кока Кола“ ја одбележува годината на Змејот со празничен дизајн

13 фев 2024
Покрај специјалниот дизајн за соковите, компанијата лансирала и филтер за сликите на социјалните мрежи кои ќе им овозможат на...

Кина: „Карслберг“ ја слави лунарната Нова година

12 фев 2024
Дизајнот кој е потпишан од Офен Ху, ја пренесува суштината на лунарната Нова година и е олицетворение на смелоста, убавината и живоста,...

Хрватска: „Подравка“ и Ливаковиќ со нов спот

07 фев 2024
Мотото на спотот е „Кој ти брани“, преку кое се испраќа пораката дека Čokolino совршено се дополнува со активниот начин на живот.

САД: Нова кампања на „Пепсико“ (Видео)

06 фев 2024
Кампањата е инспирирана од книгата „Денот на мрмотот“, а во главната улога е актерот Стивен Тоболовски, кој ја толкува улогата во...

Србија: Grand кафе и Анѓелка Стевиќ – Жугиќ во нова кампања (Видео)

05 фев 2024
Со продолжување на оваа кампања годинава, Grand кафе порачува дека е потребно прво да се грижиме за себе, за да можеме да се грижиме и за...

Минтел: Брендовите и инфлуенсерите (реални и виртуелни)

24 јан 2024
Загриженоста за негативните последици од лажните содржини на инфлуенсерите води до зголемен фокус на автентичноста, додека...

САД: Нова кампања на Pepsi (Видео)

18 јан 2024
Оваа кампања доаѓа откако минатата година компанијата во пресрет на 125 годишнината го претстави новиот визуелен идентитет во кој е...

Дарко Васелиќ: Со имплементација до конкретни резултати

10 јан 2024
За да не изостанат резултатите, потребно е имплементацијата да биде добро спроведена и плановите доследно да се применат. Вообичаено се...

Емир Ганибеговиќ: (Р)еволуција на малопродажбата

10 јан 2024
Во тек е дигиталната ера, а нашата работа во продажбата е да ја приспособиме индустријата на барањата на пазарот – од пронаоѓање на...
Вчитува уште новости...