Hashtag: 'брендови'
Свет

„Пепси“ лансира ограничена серија лименки за финалето на Лига на шампиони

19 мај 2023
„Пепси“ лансира ограничена серија лименки за сокот Pepsi за финалето на Лига на шампиони што ќе се одржи на 10 јуни во Истанбул
Свет

„Монделез“ ја затвори фабриката за пекарски производи

18 мај 2023
„Монделез“ објави дека ја затвора својата фабрика што произведуваше пекарски производи под брендот Enjoy Life Foods (EFL) во Индијана, САД
Свет

Џенифер Лопез лансираше свој бренд коктели

07 апр 2023
Компанијата ќе почне со работа во САД и во следните години би требало да се прошири во остатокот од светот
Свет

Рекорден пораст на трговските марки во САД

03 апр 2023
Поттикнат од двоцифрениот пораст на продажбата на приватните трговски марки во САД во 2022 година, сегментот постави нови нивоа за...
Македонија

„Пивара Скопје“ го проширува портфолиото со производите на Campari Group

10 мар 2023
Campari Group располага со портфолио од над 50 премиум и супер премиум брендови кои се дистрибуираат во повеќе од 190 земји ширум светот
Свет

За првпат во историјата, Toblerone направи велигденско јајце

02 мар 2023
Јајцето има овална форма, што е првпат за брендот, но за да не застрани премногу од својата традиција – Toblerone реши да ја конструира таа...
Работење

Како да го освоите онлајн-просторот?

01 фев 2023
Секој бизнис треба да биде онлајн. Тоа не е нов совет, туку само здраворазумска констатација...
Свет

„Марс“ претстави три нови сладолед - производи

16 јан 2023
оради што нашите вкусни сладоледи ги ставивме во пар со некои од нашите најпознати брендови како што се Dove, M&M's и Twix. Нашите нови...
Свет

„Молсон корс“ ги продаде брендовите Hooch, Hooper's и Reef

11 јан 2023
Независната компанија „Глобал брендс“ објави дека купува три бренда алкохол од компанијата „Молсон корс“
Македонија

Објавено специјалното издание MUST HAVE 2023!

14 дек 2022
InStore MUST HAVE 2023 е препорака и презентација на најсилните FMCG - брендови на македонскиот пазар, кои задолжително треба да се најдат на...
Македонија

„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра

06 дек 2022
овите лаборатории за контрола на квалитетот, истражување, развој и за регистрации се организирани на простор од 400 м², во...
Актуелно

Наскоро на вашите бироа InStore MUST HAVE 2023

30 ное 2022
Следната недела ќе го добиете најважното специјално издание за целата година – InStore MUST HAVE 2023...
Вчитува уште новости...