Hashtag: 'Нестле'
Регион

Нов директор на фабриката „Нестле“ во Сурчин

10 апр 2023
Нов директор на фабриката „Нестле“ во Сурчин е Џамадаги Кандиге, кој оваа функција ќе ја преземе од 1 јули...
Регионално

Сашо Tашевски: Секој поединечен успех води кон следниот

28 дек 2022
Иако економијата и дипломатијата одат рака под рака, економијата ми е прва љубов, но сепак, мора да ја издвојам дипломатијата бидејќи...
Свет

„Нестле“ лансира вегански KitKat низ Европа

31 авг 2022
„Нестле“ ги објави плановите за лансирање на веганска верзија на KitKat низ Европа по успешното пробно лансирање во Велика Британија и...
Свет

Производителите на чоколадо се борат за етичко собирање какао-зрна

17 мај 2021
Компаниите што произведуваат чоколадо и какао заедно работат на програма за подобро следење на потеклото на какао-зрната...
Свет

„Нестле“ ги објави кварталните резултати

05 мај 2021
„Нестле“ ги објави финансиските резултати за првиот квартал од 2021 година.
Свет

„Нестле“: Пораст од 3 отсто на продажбата на органски производи

22 окт 2020
Порастот е поттикнат од силната побарувачка на храна за домашни миленици и здравствени производи
Свет

„Нестле“ продава брендови вода во шишиња за 4,3 милијарди евра

18 окт 2020
„Нестле“ продава брендови на вода во шишиња во Северна Америка, меѓу кои е најпознатиот производ, водата Pure Life.
Свет

„Нестле“: Подготвени сме за повеќе аквизиции

14 сеп 2020
Можеме да инвестираме надвор од овие категории со висок раст ако ги најдеме вистинските можности
Свет

„Нестле“ развива пијалак од протеини на грашок

15 авг 2020
Од компанијата „Нестле“ порачуваат дека работат на развој на нова алтернатива за млеко, која ќе биде погодна и за вегани.
Свет

„Нестле“ се приклучи на кампањата „Трка до нула“

18 јун 2020
„Нестле“ најави дека ќе се приклучи на кампањата „Трка до нула“, во која компаниите, градовите, регионите и инвеститорите ќе работат...
Свет

„Нестле“ го продава бизнисот со тестенини Buitoni

11 јун 2020
Швајцарскиот концерн го продава бизнисот со брендот тестенини Buitoni во САД на компанијата со приватен капитал „Бринвуд партнерс“...
Свет

„Нестле“ гради погон во Кина

22 мај 2020
Прехранбениот гигант „Нестле“ најави дека ќе потроши околу 94,4 милиони евра за проширување на производствените капацитети во Кина...
Вчитува уште новости...