Hashtag: 'Подравка'
Регион

„Подравка“ доби грант за истражување и развој

12 јан 2021
За проектот „Развој на иновативни нуспроизводи при преработка на зеленчук“ во вкупна вредност од 910.113 илјади евра, на „Подравка“ ѝ се...
Актуелно

Почина Марин Пуцар, првиот човек на „Подравка“

11 јан 2021
Пуцар почина по тешко боледување во болницата во Копривница
Регион

„Подравка“ повторно ги награди вработените

29 дек 2020
Тоа е веќе петта награда за работниците во текот на 2020 година
Регион

„Подравка“ потпиша договор за стратешко партнерство со „Маринада“

21 дек 2020
„Подравка“ соработува со „Маринада“ во сегментот индустриско производство на домати и друг зеленчук...
Актуелно

„Подравка“ ги награди вработените за успешни резултати

18 ное 2020
Ова се втори парични награди во текот на една година
Регион

„Подравка“: Нето-добивката се зголеми за 8,1%

30 окт 2020
Во првите девет месеци од оваа година, групацијата „Подравка“, и покрај тешките услови за деловно работење, оствари пораст на...
Регион

Растат приходите на „Подравка“ и покрај кризата

29 јул 2020
Приходите од продажбата се зголемија за 14,10 милиони евра, односно за 5 отсто
Регион

„Подравка“ го зголеми регресот за вработените

26 јун 2020
Во тек на 2019 година, „Подравка“ за разни додатоци за вработените, покрај основната плата, исплати просечно по околу 10.000 куни за работник
Регион

Поставен камен-темелник за фабриката на „Подравка“ во БиХ

08 јун 2020
Во петокот беше поставен камен-темелник на фабриката за преработка на овошје и зеленчук на „Подравка“, во близина на Мостар...
Регион

„Подравка“ е најпозитивна хрватска компанија во очите на потрошувачите

03 јун 2020
Трговијата и малопродажбата е најдобро оценета индустрија во Хрватска, покажува истражувањето на агенцијата „Ипсос“
Регион

Вредна донација од менаџментот на „Подравка“

30 мар 2020
Иницијативата е на Марин Пуцар, претседател на Управата на „Подравка“
Регион

Хрватска: Пакети „Подравка“ бесплатно на домашна адреса

25 мар 2020
„Подравка“ и „Хрватска пошта“ ги здружија силите и овозможија онлајн нарачка на пакети со производите на „Подравка“, со бесплатна...
Вчитува уште новости...