Hashtag: 'иновации'
Човечки ресурси

Иновацијата наша насушна

05 мај 2022
Кога ќе добијат можност, луѓето прават чуда – особено оние од кои најмалку очекувате
Анализи

Кантар: Рецепт за успешна иновација

14 јан 2022
Брендовите треба да го прифатат ризикот и да бидат храбри со цел да ја одржат способноста да создаваат значајни иновации...
Свет

(ВИДЕО) „Карфур“ претстави нов концепт на продавница во Париз

26 ное 2021
„Карфур“ отвори нова концептуална продавница во Париз („Карфур флеш 10/10“) која на купувачите им ветува „најбрзо искуство за купување...
Регион

„Подравка“ е партнер на проект кој поттикнува иновации во преработувачката индустрија

03 ное 2021
Една од водечките хрватски компании за храна се приклучи на проект кој ги поврзува производствените компании и иновативните...
Свет

„Пепсико“ најави интересни иновации

16 сеп 2021
Компанијата ќе ја намали намали употребата на пластика за 50 отсто до 2030 година
Анализи

Еуромонитор: Што е тука за да остане?

11 мај 2021
За да обезбедат континуитет во работењето, трговците на мало мора да разберат кои промени ќе останат трајни...
Работење

Дизајн-тинкинг и неговата улога во дизајнот на иновации

14 апр 2021
Дизајн-тинкинг е процес што почнува со луѓе за кои е создаден производот и/или услугата и завршува со нови решенија што се приспособени...
Свет

„СЦ Џонсон“ ја претстави најновата еволуција на Glade

26 фев 2021
Уредот е опремен со нова технологија
Свет

Персонализирана нега на кожата базирана на селфи

10 фев 2021
ABBI - француски акроним за автентичност, убавина, благосостојба и индивидуалност - е нова генерација на вештачка интелигенција која може...
Свет

(ВИДЕО) Кармин на „Лореал“ во нијанса по желба

10 фев 2021
Користејќи ја технологијата Perso, потрошувачите може да создадат нови нијанси за усни во рамките на соодветна апликација
Видео вести

(ВИДЕО) Најпаметната количка за купување

27 јан 2021
Ги скенира производите, има вграден читач за плаќање, предлага што да се купи....
Свет

„Кока-кола“ направи прототип на хартиено шише

26 окт 2020
„Кока-кола“, во соработка со својот партнер, компанијата „Пабоко“, постигна важен напредок во процесот на изработка на првото шише...
Вчитува уште новости...