Hashtag: 'нови објекти'
Македонија

(ГАЛЕРИЈА) Нов „Стокомак“ во Кисела Вода

25 окт 2022
Во саботата (22 октомври) трговскиот синџир „Стокомак“ го отвори новиот маркет во Кисела Вода, Скопје...
Македонија

Отворен e реновираниот „Жито“ во Железара

29 сеп 2022
Малопродажниот синџир „Жито“ продолжува со обновувањето и проширувањето на мрежата низ целата земја...
Македонија

Нов „Жито“ во скопско Ново Село

13 јул 2022
Мрежата на националниот синџир супермаркети „Жито“ се проширува во Скопје...
Регион

Во Белград отворен Музеј на виски

08 јул 2022
По првпат надвор од Ирска, посетителите на овој необичен музеј имаат можност да доживеат дел од турата на познатата Jameson дестилерија
Македонија

Нов „Стокомак“ во Прилеп

22 јун 2022
Денеска (22 јуни) беа отворени вратите на новиот „Стокомак“ во Прилеп...
Македонија

(ГАЛЕРИЈА) Нова дрогерија dm во Струга

20 јун 2022
„дм дрогерие маркт“ ја продолжува десетгодишната континуирана експанзија на македонскиот пазар...
Македонија

Нов „Киппер“ во Битола

16 јун 2022
Вчера (15 јуни) „Киппер“ го отвори новиот маркет во Битола, кој е вториот продажен објект на хард-дисконтерот во овој град и 89. во...
Свет

Прва продавница на „Мере“ во Белгија

15 јун 2022
По долг процес на објавување, одложување и демантирање, рускиот дисконтер „Мере“ ја отвори првата продавница во близина на Брисел.
Македонија

Прилеп го доби првиот „Киппер“

13 јун 2022
Денеска (13 јуни) хард-дисконтерот „Киппер“ го отвори првиот маркет во Прилеп, кој е лоциран на улицата Октомвриска, бр. 1...
Македонија

Нов „Киппер“ во Топанско Поле

27 мај 2022
Вчера (26 мај) „Киппер“ го отвори новиот маркет во Топанско Поле, во скопската општина Чаир, кој е 87. продажен објект во синџирот на...
Македонија

Ексклузивнo: Отворен е првиот маркет „Мере“ во Македонија

17 мај 2022
Синџирот маркети „Мере“ денеска го отвори првиот маркет во Македонија. По тој повод разговаравме со Бобан Аврамовски, менаџер за...
Македонија

Нов „Киппер“ во Скопје

13 мај 2022
Вчера (12 мај) хард-дисконтерот „Киппер“ отвори нов маркет во скопската населба Пинтија...
Вчитува уште новости...