Hashtag: 'Амазон'
Свет

Во „Амазон“ ќе се плаќа со отпечаток од дланка

20 јан 2020
Гигантот „Амазон“ работи на специјализирани терминали кои ќе бидат поставени во продавниците и ќе им овозможат на купувачите да ги...
Свет

Судир на интереси: Индија против „Амазон“

17 јан 2020
Индискиот министер за трговија му покажа заби на гигантот „Амазон“, ден откако оваа компанија најави дека ќе инвестира една милијарда...
Регион

„Амазон“ закупи уште два интернет-домени во БиХ

15 ное 2019
Освен тоа, „Амазон“ е сопственик и на доменот amazon.ba, кој претходно беше закупен директно од седиштето на компанијата во Сиетл, САД
Свет

„Амазон“ и „Кока кола“ се меѓу петте највредни брендови во светот

21 окт 2019
Петте највредни брендови во светот “тежат“ скоро 700 милијарди долари
Свет

„Амазон“ најави нов концепт продавници

03 окт 2019
За новите продавници гигантот ќе оспособи простор од 3.500 квадратни метри
Свет

Франција го казни „Амазон“ со 4,4 милиони долари

06 сеп 2019
Француското Министерство за финансии поднесе тужба против онлајн гигантот во 2017 година, поради „наметнување на нечесен трговски однос...
Свет

Мали „амазони“ стануваат сериозна конкуренција на големиот „Амазон“

13 авг 2019
Резултатите се видливи. Додека „Амазон“ постигнува стапки на раст од околу 10 отсто или повеќе, споменатите помали конкуренти растат...
Регион

„Амазон“ доаѓа на Балканот?

26 јул 2019
„Амазон“ планира со „Хрватска пошта“ да оствари ексклузивна соработка за достава во цела Хрватска, а потенцијално и во Србија, Црна...
Свет

САД: „Амазон“ ја уништува малопродажбата

25 јул 2019
Властите во САД имаат сериозни обвинувања за деловната пракса на онлајн гигантот
Свет

Брисел отвори истрага против гигантот „Амазон“

17 јул 2019
Ставот на Европската комисија е дека „Амазон“ има двојна улога преку својата платформа: од една страна продава, а од друга им...
Свет

„Амазон“ со 700 милиони долари ќе прекфалификува работници

15 јул 2019
Стратегијата ја почна Џеф Безос откако неговата компанија во повеќе наврати беше нападната поради начинот на кој се третирани и...
Свет

„Амазон“ вреди илјада милијарди долари

12 јул 2019
Сега компанијата е на второ место по вредност, веднаш зад „Мајкрософт“
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 30 | следни