Hashtag: 'Кооп'
Свет

Холандија: Се здружуваат „Плус“ и „Кооп“

10 сеп 2021
Трговските синџири „Плус“ и „Кооп“ најавија дека ќе ги здружат силите во нова малопродажна компанија, која ќе биде третата најголема...
Свет

„Карфур“ влегува во партнерство со нордиски трговци

10 мај 2021
„Карфур“ најави партнерство со повеќе нордиски трговци, што подразбира дека трговците од северот ќе купуваат приватни трговски марки...
Свет

„Кооп“ лансира свој бренд чоколадо

20 апр 2021
„Кооп“ во Швајцарија претстави нов чоколаден бренд како своја трговска марка. Тоа е Halba - Le Chocolatier Suisse
Видео вести

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

22 дек 2020
Божиќната реклама на „Кооп“, во која се претставени двајца браќа, нè потсетува дека, како и да изгледа Божиќ годинава, позитивниот дух...
Свет

„Кооп“ Швајцарија лансира намаз како алтернативен мед

03 сеп 2020
Новиот производ се карактеризира со силна цветна арома и благ вкус
Свет

„Кооп“ Шведска отвори продавница без вработени

13 јул 2020
Продавницата е лоцирана во Гавле, Шведска и ќе работи секој ден, по 24 часа
Свет

„Кооп“ претстави 80 нови производи

26 ное 2019
„Кооп“ планира да вложи 500 милиони евра во унапредување на продажбата и услугите
Свет

„Кооп“ – Шведска ги купува продавниците „Нето“

01 авг 2019
„Кооп“ – Шведска го чека одобрувањето од регулаторните тела за аквизиција на 163 продавници од данскиот синџир „Нето“
Вчитува уште новости...