Hashtag: 'продажба'
Свет

Растат приходите на „Пепсико“

02 окт 2020
Гигантот за пијалаци и храна, исто така, прогнозираше профит и приход за првпат после април, кога пандемијата предизвика пад на...
Свет

„Рекит Бенкисер“ ќе продава брендови вредни милијарда евра

30 сеп 2020
Еден од најголемите производители во секторот стока за широка потрошувачка, „Рекит Бенкисер“, се подготвува за продажба на важни...
Свет

Германската прехранбена индустрија бележи пораст на продажбата

27 авг 2020
Порастот беше поттикнат од натпросечниот март, кога имаше панично купување и правење залихи поради пандемијата со коронавирусот
Регион

„Перутнина Птуј“ оствари рекордна продажба во 2019 година

24 авг 2020
Добивката пред оданочување, амортизација и камата е зголемена за 43 отсто, на 41,7 милиони евра
Македонија

За 16,2 отсто намалени откупот и продажбата на земјоделски производи

18 авг 2020
Намалени се откупот и продажбата на речиси сите земјоделски производи, покажуваат податоците од Државниот завод за статистика(ДЗС)
Свет

„Карлсберг“ очекува пад на оперативната добивка од 10 до 15 отсто

14 авг 2020
Причина е забраната за работа на угостителските објекти ширум светот
Свет

„Рекит Бенкисер“ ќе вложи 100 милиони фунти во брендови за дезинфекција

11 авг 2020
Компаративната продажба за трите месеци, заклучно со 30 јуни, се зголеми за 10,5%, што е речиси за 3% повеќе од прогнозираното
Свет

Пад на продажбата и на добивката на „Линдт“

21 јул 2020
Добар дел од купувачите се фокусираа на правење залихи од основни прехранбени производи и помалку се склони кон импулсивно купување
Регион

„Кромарис“ оствари рекордна продажба во јуни

02 јул 2020
Компанијата „Кромарис“, дел од групата „Адрис“, оствари рекордна продажба во јуни, односно продала 956 тони риба и преработени...
Регион

Се продава „Сквадра“ за 1,1 милион евра

19 јун 2020
Стечајниот управник на препптијатието „Сквадра“, кое се занимава со преработка на смрзнати, свежи и живи риби и морски плодови, го...
Продажба

Драгица Корењак: Како да ги задржите верните купувачи?

17 јун 2020
Продажбата е размена на енергија - добар продавач им дава дополнителна вредност на клиентите, а потоа купувачите му ја даваат таа...
Актуелно

Продажна методологија-која сега да ја примените?

22 апр 2020
Во поглед на организацискиот пазар, реализацијата на единствена продажна цел никогаш не била толку сложена како досега.
Вчитува уште новости...