Hashtag: 'Гостивар'
Македонија

Гостивар го доби најмодерниот „Рамстор“

07 дек 2021
Денеска во Гостивар, на ул. Илиденска, бр. 254, беше отворен досега најмодерниот супермаркет „Рамстор“, конципиран според најсовремените...
Македонија

Нов, релоциран „Киппер“ во Гостивар

18 ное 2021
Денеска (18 ноември) „Киппер“ отвори нов маркет во Гостивар. Станува збор за трансфер на нова локација...
Македонија

„Жито“ со нови маркети во Велес и во Гостивар

26 јул 2021
Трговскиот синџир „Жито“ за неколку дена ја збогати мрежата со две нови продавници – една во Велес и една во Гостивар...
Македонија

Гостивар ја доби првата дрогерија dm

11 јун 2021
Вчера (10 јуни) во 9 часот наутро се отворија вратите на новата дрогеријата dm во трговскиот „Сити центар“ во Гостивар, на булеварот Гоце...
Македонија

Отворен нов „Стокомак“ во Гостивар

05 окт 2020
Новиот маркет „Стокомак“, на вкупна површина од 900 квадратни метри, беше отворен на 30 септември во Гостивар...
Македонија

Нов „Киппер“ во Гостивар

02 окт 2020
Вчера беше отворен новиот маркет „Киппер“ во Гостивар, кој е 55. продажен објект на хард-дисконтерот во земјава...
Македонија

„Монтенегро“ со првиот онлајн-супермаркет во Гостивар

16 апр 2020
Купувачите во маркетите „Монтенегро“ отсега можат своите производи да ги нарачуваат и на онлајн супермаркетот: е-супермаркет.мк
Маалска продавница

Претставуваме: „Браќа комерц“

19 дек 2016
Маалска продавница

Претставуваме: „Шок маркет“

19 фев 2016
Вчитува уште новости...