Hashtag: 'апликации'
Македонија

ФИТР: Во јуни ќе се знае кои компании ќе добијат грантови вредни 6 милиони евра

26 апр 2021
Во финалната селекција, односно пред одлука на Комитетот ќе влезат проектите кои ќе освојат минимум 51 поен
Македонија

Пристигнати се 777 апликации од компании кои инвестирале во време на пандемија

04 сеп 2020
Во Министерството за економија пристигнати се 777 апликации од компании кои инвестирале во време на ковид-19, но и од оние кои ќе...
Македонија

Аплицирајте и отворете своја е-продавница

08 мај 2020
Македонските компании ќе имаат можност за добивање на неповратна финансиска помош за отворање на своја е-продавница со сопствено...
Македонија

Апликација „Понуда-Побарувачка” за тргување со земјоделски производи

29 мар 2020
Со апликацијата се овозможува брз и лесен пристап до податоците за расположливите количества и цени на земјоделски производи и добиток...
Македонија

Над 13 милиони евра на располагање за винарниците

10 фев 2020
Мерката 3 од ИПАРД 2014 – 2020 се однесува за инвестиции во преработувачките капацитети во кои влегуваат и винарниците
Свет

Паметна четка ги открива нечистите заби

12 дек 2018
Oral-B ја претстави паметната четка за заби Oral-B GENIUS. За разлика од класичните четки за заби...
Анализи

ИГД: Револуција на шопинг-искуствата

15 јан 2013
Во последните години развиени се повеќе од неколку стотици илјади апликации за смарт-телефони (smartphone), што се „грижат" за секое подрачје...
Вчитува уште новости...