Hashtag: 'маркети'
Македонија

Како поминаа маркетите во Куманово - што ги чека скопските во полициски час?

08 апр 2020
Уште од првиот ден барам да работиме само со достава. Се покажа дека луѓето не можат да се контролираат, вели Александар Илиески,...
Македонија

Општините ќе одредат кои маркети ќе доставуваат продукти во текот на полицискиот час

07 апр 2020
Фирмите што веќе вршат достава на храна преку онлајн нарачки ќе доставуваат и во сабота и недела
Свет

Ново правило: Еден артикал по купувач

01 апр 2020
Ова особено се однесува на производи како што се свежи јајца, леб и тоалетна хартија
Регион

Маркетите во Србија работат многу пократко од нашите

23 мар 2020
Делез“, пак, на својата интернет страница објави и дозволен број потрошувачи кои во исто време можат да бидат во секоја од нивните...
Македонија

Продавачка во маркет: Чекаш што побрзо да заврши!

20 мар 2020
Работам во маркет. Пред новонастанатава ситуација со коронавирусот не беше вака напнато,стресно и под притисок
Регион

Словенија: Три категории граѓани ќе имаат предност во маркетите

19 мар 2020
Одлуката која веќе почна да важи се однесува на временскиот период од осум до десет часот наутро
Македонија

Стокови резерви има за повеќе од 6-7 месеци

19 мар 2020
Апел до граѓаните дека нема потреба од создавање залихи дома
Македонија

Петрушев: Целата прехранбена индустрија е максимално мобилизирана

19 мар 2020
Нема потреба од панично купување на храна
Македонија

АХВ: Можно е на пазарот да се пласираат и производи со изминат рок

18 мар 2020
Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги засилија контролите кај операторите со храна кои вршат онлајн...
Свет

Во ЕУ ќе се произведуваат производи со подолг рок на траење

12 мар 2020
Претставен е нов акциски план за кружната економија што е еден од кличните елементи на „зелениот план на Европа“, новата европска...
Свет

Британските маркети го ограничија пазарувањето поради коронавирусот

10 мар 2020
Супермаркетите во Велика Британија го ограничија купувањето на одредени артикли за да се спречи нагло празнење на полиците поради...
Свет

„Амазон“ го отвори првиот супермаркет без каси

02 мар 2020
Супермаркетот „Go Grocery“ е отворен во Сиетл, град во кој е отворен и „Амазон“
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 51 | следни