Hashtag: 'вирус корона'
Македонија

„Кожувчанка“ донира за вакциналниот пункт во Кавадарци

14 мај 2021
Компанијата „Кожувчанка“ донира 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалак Sinetta за потребите на пунктот за...
Македонија

Утре ќе нема полициски час, од задутре ќе почува од полноќ

11 мај 2021
Владата на РСМ на денешната седница одлучи од 13 мај (четврток) полицискиот час во земјава да трае од полноќ до 4 часот наутро...
Анализи

Керни: Како да се задржат женските таленти?

07 мај 2021
Компаниите ќе ги загубат женските таленти ако не се справат со дополнителните предизвици што ги носи работата од дома...
Регион

Србија ги отвора трговските центри во понеделник

09 апр 2021
На денешната седница на Кризниот штаб донесена е одлука за отворање на трговските центри, но и за враќање на учениците во училиштата...
Регион

„Атлантик група“ со високо ниво на стабилност во 2020 година

25 фев 2021
„Атлантик група“ оствари пораст на профитабилноста (со исклучок на еднократните ставки) со споредливи приходи на минатогодишно ниво и...
Анализи

ИГД: Како ќе се развива пазарот на храна по Ковид-19

20 јан 2021
Веќе не постои сомнеж дека Ковид-19 ја забрза малопродажната еволуција и го намали јазот меѓу развиениот и малопродажниот пазар во...
Македонија

Бектеши: Угостителските објекти ќе работат најверојатно до 23 часот

18 јан 2021
Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конференција рече дека со оглед на ситуацијата возможно е да им се дозволи на...
Македонија

Од 21 јануари угостителите ќе работат до 21 часот

15 јан 2021
Комисијата за заразни болести ќе го разгледа барањето на угостителите од 21 јануари да имаат работно време до 23 часот, но тоа ќе зависи од...
Работење

Вали Марсзалек: Жената во време на пандемија

14 јан 2021
За ефикасен одговор и заздравување од пандемијата на Ковид-19 и за постигнување на целите за одржлив развој, жените мора да имаат клучна...
Анализи

Напредок, стремеж или преживување?

30 дек 2020
Што (не) треба да правиме сега? Што ќе се случи кога сето ова ќе заврши?
Македонија

„Алкалоид“ ги награди вработените со по 25.000 денари

28 дек 2020
Моментално во компанијата има 2.371 вработен, од кои 1.832 во С. Македонија и 539 во подружниците во странство...
Македонија

ОКТА со нова донација за Клиниката за инфективни болести

25 дек 2020
Компанијата ОКТА донира 3.000 серолошки тестови, како поддршка во борбата со коронавирусот...
Вчитува уште новости...