Hashtag: 'продавници'
Регион

Уште еден „Лидл“ во Загреб

31 авг 2021
Последниот објект е отворен во Загреб, на улица „Кобилјачка цеста“ бр.54
Регион

„Меркатор“ продаде продавници во Љубљана

15 јул 2021
„Меркатор“ продаде девет свои продавници на компанијата „Искра импулс“
Регион

Хрватска планира да забрани работа во недела и работа по 21 часот

14 јул 2021
Хрватската влада подготвува измени на тамошниот закон за трговија со кој планира да го забрани работењето на продавниците во недела,...
Актуелно

„Лидл“ се регистрираше во Босна и Херцеговина

15 јун 2021
„Лидл БиХ“ е регистрирана на „Маглајска“ 1 во сараевската општина Центар
Свет

„Шпар“ ќе инвестира 125 милиони фунти за да остане лидер во Велика Британија

10 јун 2021
Од нив, 100 милиони фунти се инвестиција во продавниците, а 25 милиони фунти се за подобрување на синџирот на снабдување и ИТ секторот
Македонија

Од 1 октомври недела ќе биде неработен ден

09 јун 2021
Вработените во оние дејносто што сепак ќе мора да работат и во неделите, ќе добиваат поголеми дневници од 50 до 100 проценти и слободен ден...
Свет

Мини-продавници без персонал

04 јун 2021
Подружницата на „Реве“, „Била“, ја отвори продавницата „Била регионал бокс“ во Австрија
Свет

Dm ги отвора првите дрогерии во Полска

25 мај 2021
Седиштето на компанијата би било во Вроцлав, а наскоро ќе бидат отворени и првите продавници
Свет

„Тортонс“ ќе ги затвори сите продавници

02 апр 2021
И покрај сите напори, донесовме тешка одлука да го почнеме процесот на трајно затворање на нашиот продажен простор, соопшти директорот...
Свет

„Лента“ ќе отвора помали продавници

02 апр 2021
Третата најголема малопродажна руска групација има намера двојно да ја зголеми мрежата на продавници во следните пет години
Свет

Нова продавница со Just Walk Out во Лондон

02 апр 2021
По отворањето на првата продавница без персонал во Европа, е-трговецот „Амазон“ ја отвори и втората што ја користи технологијата Just Walk...
Македонија

„Лидл“ ќе отвори продавници во Скопје, Штип, Тетово и Охрид?

03 мар 2021
Регистрирањето подружница во Северна Македонија во февруари е првиот чекор од нашата активност во земјата, одговорија од „Лидл“ -...
Вчитува уште новости...