Hashtag: 'кафе'
Свет

Стигнува кафе произведено во лабораторија

12 ное 2021
Фински научници произведоа кафе во Петриев сад ( плиток сад што го користат биолозите), наместо на плантажа
Регион

Barcaffe ја отвори првата академија за баристи во регионот

03 ное 2021
Barcaffé, еден од најзначајните регионални брендови во сегментот еспресо кафе, во Загреб ја отвори својата прва академија за баристи
Регион

Србија: Кафето ќе поскапи за 10 отсто

29 сеп 2021
Цените на глобално ниво пораснаа и до 90 отсто, па зголемување на цените после увозот ќе биде неминовност
Свет

Бред Пит е новото лице на „Де Лонги“

06 сеп 2021
Оскаровецот Бред Пит потпиша договор со италијанскиот производител на кафе и апарати за домаќинство, „Де Лонги“...
Свет

Поради карантинот во Виетнам ќе останеме без кафе

30 авг 2021
Проблемите со кои се соочуваат виетнамските производители се најнови во низата проблеми со кои се мачи индустријата на кафе
Свет

Екстремни суши во Бразил: Двојно се зголеми цената на кафето

12 авг 2021
Нов, експлозивен скок на берзите
Регион

„Франк“ ги исполни строгите критериуми на IFS-стандардот за храна v7

05 авг 2021
Со резултатот од процената од дури 98,67%, „Франк“ уште еднаш потврди дека е на високо ниво на усогласеност
Регион

Ќе поскапи кафето

21 јул 2021
Зголемувањето на цената на суровото кафе ќе предизвика поскапување на кафето во малопродажбата и во Србија, изјави Синиша Даничиќ,...
Свет

Nespresso инвестира 147 милиони евра во проширување на производството

21 јун 2021
Новата производствена хала ќе ги удвои капацитетите за производство. Ќе има десет нови линии, кои би требало да се целосно оперативни до...
Регион

БиХ: Увозот на кафе во 2020 година е помал за 800 тони

18 јан 2021
Минатата година БиХ увезе 21,08 милиони килограми кафе, што, според податоците на угостителските здруженија, било доволно за повеќе од 2,5...
Регион

Нови регулативи за квалитетот на кафето во Србија

14 јан 2021
Потрошувачите би можеле да очекуваат поквалитетно кафе во наредниот период, но и покорисни информации за пакувањето на овој производ.
Регион

Кафето Starbucks ready to drink стигна во регионот

02 дек 2020
Кафето е спакувано во лименки и во стаклени шишиња
Вчитува уште новости...