Hashtag: 'Косово'
Македонија

Укинати се трговските бариери меѓу Македонија и Косово

05 сеп 2019
Косово ја укина забраната за увоз на компир и мед од Македонија
Македонија

На повидок ли е трговска војна со Косово?

19 авг 2019
Откако Косово воведе ограничување на увоз на мед и компири од нашата земја се поставува клучното прашање колку нашата земја ќе изгуби...
Македонија

(ФОТО) Се отвори комплексот „Вива фреш“

09 авг 2019
Станува збор за трговски комплекс од 10.000 квадратни метри, кој е дел од истоимениот синџир од Косово
Свет

„Шпар“ влегува во Косово

12 јул 2019
Плановите се да се отворат уште три нови маркети во Косово до крајот на 2019 година и уште седум во текот на 2020 година
Регион

Косовските маркети ставаат знаменца на земјата на потекло покрај производите

17 јан 2019
Косово почна да го применува Законот за заштита на производите
Македонија

Косово ја повлече одлуката за зголемените царини

01 авг 2018
Косовската Влада ја укина во целост одлуката за зголемените царини, соопшти министерот за економија Кресник Бектеши.
Вчитува уште новости...