Hashtag: 'Србија'
Актуелно

Србија: Во 60 отсто компании е воведена работа од дома

13 јул 2020
Во повеќе од третина компании работата од дома останува опција барем за дел од вработените и тогаш кога епидемиолошката ситуација...
Актуелно

Српските потрошувачи избраа: Plazma keks е најомилен домашен производ

22 јун 2020
Акцијата наречена „Мој избор“ по десетти, јубилеен пат ја организираше здружението „Моја Србија“ со цел да го поттикне развојот на...
Регион

Се продава „Сквадра“ за 1,1 милион евра

19 јун 2020
Стечајниот управник на препптијатието „Сквадра“, кое се занимава со преработка на смрзнати, свежи и живи риби и морски плодови, го...
Регион

Компанијата „Нектар“ прва се пријави за жиг во проектот „Создаваме во Србија“

18 јун 2020
Михајло Јанковиќ, директор на групацијата „Нектар“, најави дека во следните денови компанијата ќе поднесе пријави за жиг за соковите...
Регион

Plazma на „Бамби“ во лимитирана серија и на кирилица

16 јун 2020
Брендот Plazma на компанијата „Бамби“ за потрошувачите на Србија лансираше лимитирана серија - Plazma во кирилично пакување (Плазма)
Регион

Македонците од 1 јуни може да патуваат во Србија без негативен тест за коронавирусот

19 мај 2020
Србија настојува што повеќе да го либерализира влезот во земјата
Регион

„Ер Србија“ повторно ќе лета од 21 мај

14 мај 2020
Од компанијата информираа дека истовремено работат и на обновување на регионалните линии и многу брзо ќе биде познат распоредот за...
Актуелно

Укината вонредната состојба во Србија, на сила вонредни мерки

07 мај 2020
Народното собрание на Република Србија вчера, 6 мај, ја укина вонредната состојба, воведена на 15 март поради пандемијата.
Регион

Како Србите ќе добиваат по 100 евра на сметка-деталите тука

06 мај 2020
Министерството за финансии на Србија објави кога на полнолетните граѓани ќе добијат по 100 евра од државата
Актуелно

Србија: Почнуваат со работа кафулињата, рестораните и јавниот превоз

04 мај 2020
Во рамките на ублажувањето на мерките донесени за спречување на корона вирусот, од денес повторно почнуваат со работа рестораните и...
Актуелно

„Неопланта“ донираше 2.300 визери на маркетите во Србија

02 мај 2020
„Неопланта“ донираше 2.300 безбедносни визири за луѓе кои работат во маркетите низ Србија и им служат на клиентите секој ден зад...
Регион

„Нестле“ донираше производи во здравствените установи

24 апр 2020
За да се олесни секојдневната рутина на лекарите и медицинскиот персонал, „Нестле“ донираше производи на бројни здравствени установи,...
Вчитува уште новости...