Hashtag: 'трговци'
Регион

(ВО ЖИВО) 7 FMCG Ритеил Самит во Сараево: Заедно градиме иднина!

04 мар 2021
„Заедно градиме иднина“ е мотото на овогодинешниот 7 FMCG Ритеил Самит што се одржува во Сараево, а кој претставни значајни теми од...
Македонија

Додека трае пандемијата, неделата нема да се прогласи за неработна

23 фев 2021
Три месеци дебатиравме досега за овој предлог-закон, а планираме да дебатираме уште три месеци пред да аплицираме во Собранието
Свет

„Годива“ се повлекува од северноамериканскиот пазар

04 фев 2021
Белгискиот чоколаден бренд ќе затвори 128 продавници, од кои 11 во Канада
Свет

„Амазон“ гради ново седиште вредно 2,5 милијарди долари

04 фев 2021
Станува збор за облакодер кој треба да биде висок 105 метри и ќе изгледа како спирала
Свет

Трговците се префрлаат на дигитален бизнис

01 фев 2021
Мобилната апликација Albert Heijn на неделно ниво ја користат 1,8 милион корисници, додека на почетокот од 2019 година имала само 200.000 корисници
Свет

„Амазон“ го проширува технолошкиот центар во Бостон

28 јан 2021
За една деценија „Амазон“ има вложено повеќе од 6,2 милијарди долари во државата Масачусетс
Регион

Црногорците повторно ќе работат во недела?

30 дек 2020
Можно е Црна Гора да ја укине неработната недела, пренесуваат црногорските медиуми
Свет

Норвешка казни тројца трговци со 2 милијарди евра

21 дек 2020
Казнета тројцата главни трговци во земјата поради кршење на добрата трговска пракса
Свет

Германија: Малопродажните фирми ќе загубат над шест милијарди евра

17 дек 2020
Во Германија од денеска почна примената на строг карантин
Актуелно

Неработна недела - кој добива, а кој губи?

16 дек 2020
Според првичниот предлог, извесно е дека само трговијата на големо нема да работи во последниот ден од седмицата
Свет

„Казино“ отвора посебен оддел за набавка

01 дек 2020
Секторот за набавки на „Казино“ создаде нов оддел за производите од приватните трговски марки
Актуелно

Се изготвува закон за неработна недела - како ќе се одрази врз трговците?

04 ное 2020
Иницијативата е од Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), како дел од предлозите за унапредување на работното законодавство
Вчитува уште новости...