Hashtag: 'награди'
Македонија

Ladna ги прогласи победниците на Детскиот ликовен конкурс

30 јун 2023
На годинешниот Детски ликовен конкурс, на тема „Играта на овошјето и на зеленчукот“, Ladna ги прогласи победниците и обезбеди вредни...
Регион

Награди: „Конзум“ и „Студенац“ се најдобри трговци во Хрватска

29 мај 2023
Наградата се доделува осма година по ред
Локално

Марина Михајловска, „Кола“: Поддршка и постојано учење за развој на човечките ресурси

25 мај 2023
Кога веќе ги поставивме темелите на човечки ресурси и како растеше компанијата се појавуваа потреби да се спроведуваат одредени...
Регион

Словенија: „Лашко“ ја доби наградата „Ред дот“ за дизајн на производ

22 мај 2023
Линијата беше лансирана минатата година и вклучува лименки и шишиња пиво
Македонија

MАМА’С ja освои златната награда „Софи“ за MAMA’S Ајвар лут

15 мај 2023
Specialty Food Association е здружение за специјализирана храна, познато како златен стандард за извонредност во специјализираната прехранбена...
Македонија

„КАМ маркет“ – најпосакуван работодавач за 2022 година во категоријата маркети

04 мај 2023
Сите признанија ни се драги, но особено сме благодарни за оваа награда, бидејќи се однесува на сегмент што нам како компанија ни е...
Актуелно

(ГАЛЕРИЈА) Сите награди за Најдобри работодавачи

03 мај 2023
Беа доделени награди во 7 категории, а една компанија ја доби наградата како апсолутен победник, односно се закити со титулата...
Македонија

„Алкалоид“ – најпосакувана македонска компанија за вработување во 2022 година

02 мај 2023
Наградата му беше врачена на генералниот директор и претседател на Управниот одбор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов
Македонија

„Тиквеш“ прогласена за компанија со најголем раст на извозот во регионот

30 мар 2023
Наградата за најуспешните компании во регионот, која е поддржана и од Европската комисија, е востановена по повод тригодишнината од...
Македонија

АЕТМ додели 39 награди за најдобри е – трговци

10 мар 2023
Во категоријата најдобар е – трговец беше избран „Групер“ (Grouper.mk), додека второто место во оваа категорија му припадна на „Пакет“...
Македонија

Златен медал за вината на „Бовин“ - 2012 My Way и 2020 Platinium Chardonnay

02 мар 2023
Винарницата „Бовин“ се закити со награди на 32 реномиран интернационален вински натпревар „Мундус вини“ што се одржува во Германија
Свет

„Вернер & Мерц“ доби награда за иновативен производ

06 фев 2023
Ова е втора реномирана награда за иновација на овие две компании
Вчитува уште новости...