Регион

Словенија: „Лашко“ ја доби наградата „Ред дот“ за дизајн на производ

22 мај 2023

Компанијата „Лашко“ ја доби наградата за дизајн „Ред дот“ што ја доделува „Дизајн зентрум нортхеин вестфален“, за својата линија Union Premium со рељефно лого на вратот на шишето и комбинација од бои што ги поврзуваат сите четири производи во една целина.

Linija Union Premium, кој победи на овогодинешниот висок дизајнерски конкурс во група со силна конкуренција е доказ за исклучителноста на нашиот производ. Им благодариме на сите соработници и дизајнери кои придонесоа за ова исклучително достигнување. Ова е првпат да ја добиеме наградата „Ред дот“ и е важна пресвртница во развојот на компанијата и брендот Union и ја прави потполна нашата богата колекција награди и признанија, соопштија од „Лашко унион“. 

Линијата беше лансирана минатата година и вклучува лименки и шишиња пиво. Лименките можат да се рециклираат, додека шишињата се повратна амбалажа. 

Извор: InStore.si@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...