Hashtag: 'Кауфланд'
Свет

„Кауфланд“ и „Лидл“ презентираат рециклирани пластични производи

14 сеп 2021
Малопродажните синџири „Лидл“ и „Кауфланд“, дел од групацијата „Шварц“, во соработка со PreZero, презентираа производи за домаќинство...
Свет

„Кауфланд“ дистрибуира свежо овошје и зеленчук во основните училишта

09 сеп 2021
„Кауфланд“ - Словачка ќе дистрибуира свежо овошје и зеленчук во основните училишта, како дел од третото издание на проектот Fresh Headers.
Свет

Подем на „Кауфланд“ во Источна Европа

07 мај 2021
Хипермаркетите „Кауфланд“, кои се во сопственост на групацијата „Шварц“, минатата година тројно ја зголемија стапката на пораст на...
Актуелно

„Кауфланд“ и „Глобус“ го купуваат „Реал“

30 дек 2020
Германската канцеларија за заштита на конкуренцијата одобри купување на 116 продавници „Реал“ во Германија од малопродажните синџири...
Свет

„Кауфланд“ скапо го чинеше откажувањето од австралискиот пазар

25 сеп 2020
Фактот дека менаџерите на „Кауфланд“ во последен момент ги сменија плановите за влез на австралискиот пазар, и покрај почетокот на...
Свет

Еден од извршните директори премина од „Кауфланд“ во „Алди норд“

20 мај 2020
„Алди норд“ го назначи Дитмар Фрутшер за директор на одделот за свежи производи, кој ќе ја преземе должноста на почетокот на јуни...
Регион

„Кауфланд“ во Хрватска претстави сопствена марка јадливи инсекти

06 мај 2020
Трговецот ги претстави новите производи како „здрави, еколошки и нутритивно хранливи“
Регион

„Кауфланд“ откупи речиси 3.000 тони овошје и зеленчук

14 апр 2020
Германскиот трговец „Кауфланд“ од 3 март до средината на минатата недела откупи речиси 3.000 тони овошје и зеленчук од хрватските...
Регион

Повторно е отворен „Кауфланд“ во Славонски Брод

05 апр 2020
Трговскиот синџир „Кауфланд“ привремено ја затвори продавницата во Славонски Брод, откако еден од вработените беше позитивен на...
Свет

„Кауфланд“ лансира вегански ќебапи

20 фев 2020
Производите се направени од протеини од грашок, не содржат соја или вештачки засилувачи на вкусот
Свет

„Кауфланд“ итно се повлекува од Австралија

22 јан 2020
Германскиот трговски синџир „Кауфланд“, кој неодамна изгради дистрибутивен центар во Австралија и планираше да ги отвори своите први...
Регион

„Кауфланд“ во Хрватска ги укинува пластичните кеси

05 ное 2019
„Кауфланд“-Хрватска е првиот трговски синџир кој одлучи да ги отстрани пластичните кеси од продажбата почнувајќи од 1 јануари 2020...
Вчитува уште новости...