Hashtag: 'Лидл'
Свет

„Кауфланд“ и „Лидл“ презентираат рециклирани пластични производи

14 сеп 2021
Малопродажните синџири „Лидл“ и „Кауфланд“, дел од групацијата „Шварц“, во соработка со PreZero, презентираа производи за домаќинство...
Регион

Уште еден „Лидл“ во Загреб

31 авг 2021
Последниот објект е отворен во Загреб, на улица „Кобилјачка цеста“ бр.54
Свет

„Лидл“ ќе биде климатски неутрален до 2022 година

24 авг 2021
„Лидл“ – Велика Британија објави дека си постави амбициозна климатска цел – трговецот има намера да стане јаглеродно неутрален до...
Свет

Отворена најмалата продавница на „Лидл“ во светот

03 авг 2021
Се состои од продавница, два камиони, автомобили, дел за колички и среќни купувачи во “Лидл“
Свет

„Лидл“ ја додава етикетата Animal Welfare на колбасите

08 јул 2021
Германскиот синџир „Лидл“ почна да ја става ознаката Animal Welling на колбасите од приватната трговска марка Metzgerfrisch.
Свет

„Лидл“ напредува дигитално и вегански

17 јун 2021
Дисконтерот „Лидл“ има нови стратегии за развој на асортиманот на приватни трговски марки и за дигиталното искуство на...
Свет

„Лидл“ воведува ТНГ-камиони во Малта

12 мај 2021
„Лидл“ – Малта ќе користи два камиони на течен природен гас (ТНГ) за транспорт на производите до продажните места...
Регион

„Лидл“ понуди чоколадо со кое им помага на одгледувачите на какао во Гана

30 мар 2021
Чоколадото е достапно во сите продавници на „Лидл“, и тоа во четири варијанти: млечно, темно, млечно со бадем и со карамела, како и темно...
Анализи

Анализа на Себастијан Ренак: Што ќе значи влезот на „Лидл“ во С. Македонија?

11 мар 2021
Наместо во сегментот дисконтери, како што е „Кам“, „Лидл“ во С. Македонија повеќе ќе се позиционира во сегментот на „Веро“, како и на...
Актуелно

„Лидл“ се регистрираше во Македонија

17 фев 2021
Новата компанија ќе биде управувана од бугарски бизнисмени
Свет

Голем пораст на продажбата кај британските дисконтери

02 фев 2021
Според истражувањето на „Минтел“, продажбата на дисконтерите минатата година се зголемила за 11%.
Регион

„Лидл“-Србија се откажа од новогодишната прослава и ќе ги донира парите

04 дек 2020
„Лидл“ - Србија соопштија дека заедно со своите вработени, одлучиле парите кои биле наменети за интерна новогодишна прослава да ги...
Вчитува уште новости...