Hashtag: 'Шпанија'
Свет

„Лидл“ вложува 1,5 милијарди евра во Шпанија

28 сеп 2021
Германскиот дисконтер „Лидл“ ги објави плановите за вложување на 1,5 милијарди евра во своите шпански операции меѓу 2021 и 2024 година
Свет

„Ероски“ го отстранува палминото масло од производите од сопствениот бренд

13 сеп 2021
Шпанскиот трговски синџир „Ероски“ го елиминираше палминото масло од сите производи од својата приватна трговска марка, со цел да се...
Свет

Шпанска „Меркадона“ влегува во Португалија

26 авг 2021
И покрај пандемијата, компанијата во матичната Шпанија лани оствари рекорден приход
Свет

Најстариот шпански супермаркет целосно се трансформира

02 јун 2021
„Капрабо“, најстариот шпански супермаркет, објави дека напредува во планот целосно да ги трансформира своите објекти
Свет

„Дам“ прв во светот произведува пијалаци во сертифицирани лименки

29 апр 2021
Од март 2021 година сите конзерви „Дам“ обезбедени од „Бал корпорејшн“ имаат сертификат за квалитет ASI за одговорно производство,...
Свет

Шпанија ќе тестира четиридневна работна недела

22 мар 2021
Aко тестирањето помине како што треба и идејата биде целосно прифатена, Шпанија може да стане една од првите земји во светот што ќе...
Свет

Најголемата фабрика на „Кока-кола“ во Европа ќе биде во Севиља

23 дек 2020
Европските партнери на Кока-кола (Coca-Cola European Partners CCEP) планираат да инвестираат 48 милиони евра, за проширување на производствениот погон...
Свет

„Меркадона“ прави дистрибутивен центар од 200 милиони евра

28 сеп 2020
Трговецот е присутен во Баскија со 21 продавница
Свет

„Меркадона“ е омилениот трговец во Шпанија

07 сеп 2020
Тоа се резултатите од годинешниот Индекс на перформанси на трговците за прехранбени производи во Шпанија
Свет

„Карфур“ презема 172 објекти во Шпанија

27 авг 2020
„Карфур“ ќе преземе 172 објекти на „Суперсол“ во Шпанија, кои главно се распоредени во Андалузија и регионот на Мадрид
Свет

„Лидл“ воведува „храна за носење“ во Шпанија

03 мар 2020
Германскиот дисконтер „Лидл“ во Шпанија го лансира пилот-проектот Listo para comer (подготвено за јадење), кој е нова линија „храна за носење“
Свет

„Теско“ влегува во Шпанија и во Пакистан

24 дек 2019
На купувачите ќе им бидат на располагање 7.500 производи, главно храна и пијалоци
Вчитува уште новости...