Hashtag: 'вода'
Видео вести

(ВИДЕО) Нова празнична кампања на Stella Artois

25 ное 2021
Познатиот пивски бренд на „АБ Инбев“ – Stella Artois ја подигнува свеста за глобалниот проблем со водата преку новата кампања „Give the Gift of...
Маркетинг

(ВИДЕО) Пиј повеќе (вода)!

02 сеп 2021
„Перно Рикар“ ја отфрли традиционалната порака „Пиј одговорно“ поттикнувајќи ги посетителите на забавите да консумираат повеќе...
Свет

„Кооп“ – Италија ќе претстави шише од 100% рециклирачки материјал

14 мај 2021
Следниот месец „Кооп“ – Италија ќе претстави шише минерална вода под приватна трговска марка, изработено од 100% рециклирана пластика и...
Свет

„Нестле“ го продаде бизнисот со вода

24 фев 2021
Продажбата вклучува познати брендови, вклучително и Poland Spring и Deer Park
Македонија

„Магрони“ инвестираше 300.000 евра во комплетна линија за полнење вода

11 фев 2021
Станува збор за опрема со највисок квалитет за полнење природна изворска вода Ladna во повратна PC амбалажа од 19 л и во неповратна PET...
Македонија

„Кодинг Горска“- прва фабрика во регионот со еколошко производство

14 окт 2020
Заштедата на средствата за електрична енергија е меѓу 25-30 отсто на годишно ниво
Свет

„Кофола“ купи уште два чешки производители на вода

21 апр 2020
Сега, „Кофола“ поседува 100 отсто удели во традиционалните чешки брендови
Регион

Производството на „Сарајевски кисељак“ надмина 120 милиони литри

05 мар 2020
„Сарајевски кисељак“ наполни 120 милиони литри пластични и стаклени шишиња со обична, газирана вода и други безалкохолни пијалаци
Македонија

„Роса школо за родителство“ се отвори и во Струмица

19 дек 2019
Ова „Роса“ школо е всушност четврто досега отворено од почетокот на проектот во 2018 година, а до крајот на годинава ќе бидат отворени...
Македонија

Ladna во нова амбалажа

16 сеп 2019
Новото пакување не менува ништо освен визуелниот печат на Ladna
Македонија

„Пелистерка“ го освои кинескиот пазар

26 јун 2019
Водата на „Пелистерка“ почна да се продава во специјализираната продавница за кафе „Старбакс“ во Шангај, Кина
Македонија

Македонија извезува 3 милиони литри минерална вода, а увезува 22 милиони литри

25 мар 2019
Во државава вкупно се произведуваат околу 737 милиони литри вода
Вчитува уште новости...