Hashtag: 'бенефиции'
Македонија

(ФОТО) Заев им додели признанија на компаниите кои воведоа поволности за родителите

05 апр 2019
Премиерот Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, им врачија признанија на првите луѓе на шест приватни...
Македонија

Скратено работно време и за родителите во „Зур“ и „Дим маркети“

21 мар 2019
Акцијата вклучува скратено работно време во траење од 3 месеци за сите кои користеле боледување поради раѓање и мајчинство, а притоа...
Македонија

Екстра три месеци скратено работно време за родителите во „Рептил“

19 мар 2019
Маркетите „Рептил“ ќе ги овозможат бенефициите што ги воведоа „Витаминка“, „Макпрогрес“ и „Европа“.
Македонија

АД „Европа“ ќе овозможи скратено работно време за родителите

15 мар 2019
АД „Европа“ е третата компанија која овозможи ваква бенефиција, по „Макпрогрес“ и „Витаминка“, од која потекна иницијативата
Македонија

Бесплатни ехо-прегледи на дојка за жените во „Витаминка“

15 мар 2019
Прегледите се вршат од пред неколку дена, во просториите на фабриката
Македонија

И „Макпрогрес“ се приклучи на иницијативата на „Витаминка“

14 мар 2019
Во двете компании, новите родители во следните три месеци по породилното отсуство ќе работат со половина работно време, а ќе земаат цела...
Вчитува уште новости...