Hashtag: 'пиво '
Свет

Пивото Corona изгуби 132 милиони фунти за два месеци

03 апр 2020
Пандемијата со коронавирусот предизвика економски пад на глобално ниво, а компанијата која е сопственик на пивото Corona преживува голема...
Свет

„Хајнекен“ вложува 183 милиони долари во зголемување на производството во Бразил

13 мар 2020
Компанијата ќе ги вложи парите во оваа и во следната година и ќе се фокусира на брендовите Heineken i Amstel
Свет

„Хајнекен“ ги зголеми приходите и добивката

12 фев 2020
Холандски „Хајнекен“ ги зголеми приходите и добивката во 2019 година и предизвика двоцифрен пораст на продажбата во Бразил, Виетнам и...
Регион

„Бањалучка пивара“ основа компанија во Србија

12 фев 2020
Одлуката е донесена завчера, на седница на акционерите во пиварницата
Свет

Мегапиварницата „АБ Инбев“ претстави гравирани пивски шишиња

16 дек 2019
Најголемата светска пиварница, „АБ Инбев“ ќе ги замени хартиените етикети на пивските шишиња со гравиран назив на производот и на тој...
Свет

„Хајнекен“ вложува 220 милиони евра на пазарот во Бразил

29 окт 2019
Втората најголема пиварница во светот, холандската „Хајнекен“, ќе вложи 220 милиони евра на пазарот во Бразил до средината на 2020 година
Свет

Од 2022 година на пивската амбалажа ќе бидат истакнати сите состојки

16 сеп 2019
Пиварниците во последните четири години на своите производи доброволно ги пишуваа состојките и енергетската вредност
Свет

Секој Европеец лани испил по 76 литри пиво

13 авг 2019
Што се однесува до извозот од земјите кои не се членки на ЕУ, соседна Србија е на високото второ место со извезени 57 милиони литри пиво
Свет

Опадна продажбата на пиво во Германија

08 авг 2019
Пивата помешани со освежувачки напитоци, на кои отпаѓаат 5 отсто од вкупната продажба, забележаа пад на продажбата од 1,5 отсто
Свет

Растот на трошоците го „изеде“ профитот на „Хајнекен“

29 јул 2019
Компанијата не ги достигна очекуваните резултати за првите шест месеци од 2019 година
Регион

„Карлсберг“ покрена кампања за зачувување на симболот на Србија

19 јул 2019
По еден динар од секое продадено 0,5 литри шише „Лав“ пиво ќе биде наменет за обнова на живеалиштата на царскиот орел во Србија
Регион

Последна шанса за БИП: Објавен оглас за закуп на белградска пиварница

08 јул 2019
Новиот закупец треба да вработи најмалку 100 луѓе и три месеци однапред да плати кирија или да положи банкарска гаранција, а месечното...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 31 | следни