Hashtag: 'нови објекти'
Македонија

„Рамстор“ го отвори вториот маркет во Струмица

10 јан 2020
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет, лоциран на улицата Гоце Делчев, бр. 42 во Струмица...
Македонија

Нов маркет „Рамстор“ во Карпош

11 ное 2019
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет во петокот (8 ноември), лоциран на улица Прашка, бр. 11/2 во скопската населба...
Македонија

Нов „Деликатесен Тинекс“ на Водно

30 окт 2019
„Тинекс“ го отвори вториот маркет „Деликатесен Тинекс“ (Delicatessen Tinex), лоциран на улицата Питу Гули, бр. 59 во скопската населба Водно...
Македонија

Втор „Дием-ГП“ во Битола

03 окт 2019
На 23 септември беше отворен новиот специјализиран маркет „Дием-ГП“ на улицата Асном, бр. 1А, веднаш до влезот на болницата во Битола...
Македонија

Отворен нов ексклузивен „Жито“ во Велес

01 окт 2019
Во саботата почна со работа новиот, ексклузивен маркет „Жито“ во Велес, кој е 15. објект на трговскиот синџир во овој град и 58. во...
Регион

Отворен максимаркет „Томи“ во Задар

02 сеп 2019
На 24 август „Томи“ отвори нов продажен објект во Задар, на улицата Марко Марулиќ, бр. 7. Површината на продажниот простор...
Македонија

Нов салон на „Европа“ и „Сковин“

06 авг 2019
На крајот од јуни во скопската населба Аеродром беше отворен седмиот кобрендиран салон на „Европа“ и „Сковин“ – Wine & Chocolate („Вајн &...
Македонија

Отворен нов „Супер Кит-Го“ во „Поинт ритеил парк“

19 јул 2019
Вчера свечено беше отворен „Супер Кит-Го“ во новиот трговски центар „Поинт ритеил парк“, лоциран на раскрсницата на булевар...
Регион

Нов „Томи“ во Биоград на Море

28 јун 2019
На крајот од мај трговскиот синџир „Томи“ го отвори новото продажно место во далматинскиот град Биоград на Море...
Македонија

Нов киоск М1 во Ѓорче Петров

07 јун 2019
Скопската компанија „Толлакс“ на 1 јуни отвори нов киоск М1 во населбата Ѓорче Петров, на истоимениот булевар во близина...
Македонија

Отворен нов супермаркет СТЦ во Опае

07 јун 2019
Новиот супермаркет СТЦ во селото Опае ги отвори вратите за потрошувачите на 31 мај...
Македонија

Нов „Стокомак“ во Неготино

06 мај 2019
Од 10 април продажната мрежа на „Стокомак“ е побогата за уште еден нов маркет, лоциран на улицата Маршал Тито во Неготино...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 28 | следни