Hashtag: 'трговски центри'
Регион

БиХ: „Робот“ наесен отвора трговски центар во Бусовача

15 авг 2022
Пред два месеца малопродажниот синџир „Робот“ почна да го гради центарот во Бусовача, каде што работа ќе најдат повеќе од 50 работници...
Свет

„Супернова“ презема шест шопинг - центри во Романија

24 дек 2021
Австриската „Супернова група“ презема шест шопинг - центри на „Кор“ во Романија. Еден од нив е на ексклузивна локација во Букурешт
Македонија

Реакција од трговските центри и од трговците за новите мерки

26 авг 2021
Трговските центри и трговците бараат да се укинат рестрикциите за невакцинираната популација во најкраток можен рок...
Анализи

Иднината на трговските центри

22 јун 2021
Иднината на трговските центри, можеби дури и нивниот опстанок, зависи од способноста на производителите и трговците да научат да ги...
Свет

Банкротираше најголемиот сопственик на трговски центри во САД

16 јун 2021
По информацијата за банкрот, акциите на групацијата забележаа пад дури за 55 проценти во тргувањето пред официјалното отворање на...
Македонија

„Рамстор Мол“ го слави својот 16 роденден

08 јун 2021
По повод роденденот, од „Рамстор Мол“ најавија попусти, акции, промоции и богата содржина во самиот објект во текот на секоја недела од...
Македонија

Двојно поголема дневница за работниците во трговските центри за работа в недела

03 јун 2021
Дневница зголемена за 100 проценти од основната и слободен ден ќе добиваат работниците во трговските центри, кои ќе работат во недела,...
Регион

Србија ги отвора трговските центри во понеделник

09 апр 2021
На денешната седница на Кризниот штаб донесена е одлука за отворање на трговските центри, но и за враќање на учениците во училиштата...
Македонија

Ако трговските центри работат во недела, тоа ќе биде под строги критериуми

12 мар 2021
Повеќе од три месеци како Влада разговараме со сите партнери кои се засегнати со носењето на законското решение – недела, ден за...
Македонија

Трговскиот центар „Скопје ист гејт“ ќе биде пуштен за 10 месеци

10 мар 2021
Премиерот и министрите направија увид на активностите за изградба на трговскиот центар лоциран кај поранешен „Скопски саем“
Регион

Американци ги купија трговските центри на „Меркур“

11 јул 2019
Фондот „ЛЦН Капитал Партнерс“ од Њујорк стана сопственик на на 15 од вкупно 23 трговски центри на словенечкиот синџир „Меркур“
Вчитува уште новости...