Регион

Komleko – првото растително млеко во Белград и регионот

01 окт 2021

Со желба да се понуди здрава и вкусна алтернатива за млеко од растително потекло, создадена е првата белградска растителна млекарница.

Брендот Komleko опфаќа 8 свежи, целосно природни млека од различни јаткасти плодови, без адитиви и шеќери, јогурт од индиски ореви и полутврдо сирење.

Како што истакнуваат од млекарницата, процесот на создавање на млечните производи е бавен, но резултатот е целосно зачувани ензими, витамини и минерали, но и одличен вкус. Млекото и јогуртот се пакуваат во стаклени шишиња, а нарачките засега се само преку нивната онлајн-продавница.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...