Hashtag: '„Пивара Скопје“'
Македонија

„Генералка викенд 2023“ – почнува најмасовната акција за пролетно чистење

11 мај 2023
Во рамки на „Генералка викенд“ 2023 од 12 до 14 мај, ќе биде собран отпадот од локациите мапирани од страна на секоја општина посебно
Македонија

Безалкохолните пијалаци на „Пивара Скопје“ во нова еколошка амбалажа

09 мај 2023
Новите пластични шишиња на безалкохолните пијалаци од понудата на „Пивара Скопје“ ќе бидат со капачиња кои се прицврстени на...
Македонија

„Пивара Скопје“ го проширува портфолиото со производите на Campari Group

10 мар 2023
Campari Group располага со портфолио од над 50 премиум и супер премиум брендови кои се дистрибуираат во повеќе од 190 земји ширум светот
Македонија

„Пивара Скопје“ инвестираше 10,7 милиони евра во модернизација на производството и одржлив развој

04 јул 2022
Во чест на 100 - годишниот јубилеј, „Пивара Скопје“, заедно со своите вработени, ја одбележа реализацијата на новите инвестиции
Македонија

Нов изглед на Amstel

23 јун 2022
„Пивара Скопје“ го промовираше новиот изглед на најпознатиот холандски бренд на пиво
Македонија

„Генералка викенд 2022“ во 26 општини во земјава

04 мај 2022
„Пивара Скопје“, „Пакомак“ и „Мен енд Маунтен“ ја најавија досега најголемата еколошка акција – „Генералка викенд 2022“, што ќе се...
Македонија

„Пакомак“ ги објави добитниците на награди од конкурсот „Trash for Art“ 2022

21 мар 2022
Оваа година, „Пакомак“ заедно со партнерите „Пивара Скопје“ и „Бимилк“, обезбедија вредни парични награди за трите најдобро...
Македонија

„Пивара Скопје“ ја отвори својата прва е - продавница

15 ное 2021
Засега дистрибуцијата на купените производи ќе се одвива само во Скопје
Македонија

„Пивара Скопје“ со двојно поголем инвестициски план за следните две години

01 окт 2021
На новиот деловен простор е работено во изминатите две години
Македонија

СКОПСКО им подари на фудбалерите специјално дизајнирани лименки

31 мај 2021
Лименките го содржат потписот и бројот на дресот на репрезентативците
Македонија

„Пивара Скопје“ го одбележа Светскиот ден на водата

23 мар 2021
„Пивара Скопје“ и оваа година традиционално се приклучи кон глобалното одбележување на 22 Март – Светскиот ден на водата (#WorldWaterDay)
Македонија

Ново пиво на „Пивара Скопје“

15 фев 2021
„Пивара Скопје“ лансира ново пиво на македонскиот пазар - Heineken 0.0 со нула алкохол
Вчитува уште новости...