Hashtag: '„Алкалоид“'
Македонија

„Алкалоид“ продолжува да расте и да инвестира

29 јул 2021
„Алкалоид“ во првите шест месеци од оваа година оствари позитивни финансиски резултати, покажуваат билансите на успех на оваа...
Актуелно

Кампања на „Алкалоид“: Со преглед на видеoто „Чукни во дрво“ донирате за Детска клиника

10 јун 2021
„Алкалоид“ низ видеоспот во кој деца ја пејат антологиската „Чукни во дрво“ на Влатко Стефановски, го одбележува 85. роденден, со тоа...
Македонија

„Алкалоид“ пушти во употреба погон за производство на влажни марамчиња

19 мај 2021
По 15 години производство на влажните марамчиња Becutan во странство, „Алкалоид“ конечно го префрли целиот процес дома
Македонија

Акциите на „Алкалоид“ со вртоглав раст од 7,2 отсто во 2021 година

23 мар 2021
Од почетокот на пандемската 2020 година, заклучно со 30.12.2020 година, истргувани се вкупно 89.995 акции на „Алкалоид“
Македонија

„Алкалоид“: Инвестиции од 1,5 милијарди денари и 210 нови вработувања

25 фев 2021
Консолидираните продажби на домашен пазар се зголемени за 9%, исто колку и вкупниот консолидиран извоз
Македонија

„Алкалоид“ регистрираше ново друштво во Велика Британија

10 фев 2021
„Алкалоид“ е присутен во Велика Британија преку продажба на фармацевтски производи со реализирани продажби во износ од 313 милиони...
Македонија

„Алкалоид“ пушти во употреба нови производствени капацитети – инвестиција вредна 11 милиони евра

09 дек 2020
Целта на оваа инвестиција и на идните вложувања во овој оддел е да се зголемат производствените капацитети на цврсти фармацевтски...
Македонија

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели 39 нови стипендии за учебната 2020/21

10 ное 2020
Почнувајќи од учебната 2007/08 година, Фондацијата стипендира/ше вкупно 539 студенти по фармација и медицина
Македонија

Американската амсадорка Брнз во посета на „Алкалоид“

19 окт 2020
Од деловните потфати во САД, „Алкалоид“ особено го истакнува пласманот на чаевите од програмата Good Nature
Македонија

„Алкалоид“ донираше дезинфекциски средства за студентските и училишните домови

29 сеп 2020
Вкупниот износ на донацијата е близу пет милиони денари
Македонија

„Алкалоид“ донираше 170.000 евра на болницата во Кавадарци

03 сеп 2020
Просторот од над 350 квадратни метри речиси три децении стоеше незавршен
Македонија

„Алкалоид“ донира средства за хигиена на Кинотека

26 јун 2020
Нашата инсититуиција во изминативе години повеќепати има добино донации од „Алакалоид“, во форма на производи или финансиски...
Вчитува уште новости...