Hashtag: 'саеми'
Регион

InStore на Еурошоп 2020 во Дизелдорф

17 фев 2020
На саемот има повеќе од 2.300 изложувачи од 60 држави кои своите производи и услуги ги претставуваат на 125.000 квадратни метри изложбен...
Македонија

„Лакталис Македонија“ во посета на саемот „Агротика 2020“ во Солун

14 фев 2020
Оваа година, „Лакталис Македонија“ организираше посета на саемот за 41 фармер, тројца ветеринари и шест вработени во одделот за откуп...
Македонија

„Витаминка“ се претставува на саемот ISM 2020 во Келн

03 фев 2020
Оваа година на ISM беа преставени и најголемите технолошки иновации и сите трендови во кондиторската индустрија
Македонија

Компаниите можат да се пријават за учество на саем во Хановер

23 јан 2020
Македонски компании ќе имаат можност да се презентираат на најголемиот индустриски саем – HANNOVER MESSE во Хановер, Германија, што ќе се...
Свет

Саем Gulfood во февруари во Дубаи

21 јан 2020
Од 16 до 18 февруари годинава во Дубаи ќе се одржи јубилејното, 25-то издание на саемот Gulfood.
Регион

„Атлантик група“ на најголемиот светски прехранбен саем

17 јан 2020
„Атлантик група“ со палета од познатите брендови Argeta, Barcaffe, Donat, Cedevita и Cockta се претстави на „Меѓународна зелена недела Берлин 2020“, еден...
Работење

Саеми: Неискористен потенцијал за развој

26 дек 2019
Во време на глобални пазари и глобална комуникација саемите се најдобриот, можеби и единствениот, ефективен начин за минимизирање на...
Актуелно

Посетивме: Ануга 2019 - Кога иднината може да се вкуси

19 ное 2019
Оваа година „Ануга“ славеше 100 години од своето постоење. Секако, повторно ги сруши сопствените рекорди, како по број на изложувачи...
Свет

PLMA Саем во Чикаго од 17 до 19 ноември

15 ное 2019
Саемот на приватни трговски марки во Чикаго се одржува секоја година во ноември
Македонија

„Алкалоид“ на најголемиот фармацевтски саем во Франкфурт

11 ное 2019
„Алкалоид“ АД Скопје од 5 до 7 ноември настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот, CPhI (Convention on...
Македонија

„Витаминка“ ја продолжува потрагата по нови пазари

01 ное 2019
„Витаминка“ учествуваше на саемот за кондиторски производи „Yummex“ во Дубаи, кој е еден од најреномираните специјализирани саеми за...
Свет

Најголемиот прехранбен саем „Ануга“ слави 100 години

09 окт 2019
Магазинот InStore е единствен од регионот кој на саемот има свои претставници од Македонија, Србија, Словенија, Хрватска и Босна и...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 21 | следни