Регион

Хрватска: „Кока кола ХБЦ“ го претстави брендот Costa Coffee

15 окт 2020

Откако групацијата „Кока кола ХБЦ“ минатиот месец го претстави брендот Costa Coffee во Словенија, сега истото го направи и во Хрватска, со понуда која вклучува широк спектар на мешавини и формати на брендот. 

Комплетниот асортиман на Costa Coffee ќе вклучува пржени зрна кафе, мелено кафе и кафе во капсули, со што ќе одговори на широк спектар желби и потреби на купувачите. 

Кафето е една од пазарните категории што ни помага да останеме водечки партнер во продажбата на пијалаци за секоја прилика, во секое време од денот. Со зацврстување на трговската марка како што е во нашата понуда, беруваме дека можеме да им бидеме најдобар партнер на нашите купувачи, осигурувајќи им најдобро искуство, соопштија од „Кока кола ХБЦ“ за Хрватска, БиХ и Словенија. 

„Кока кола“ го купи Costa Coffee во 2018 година и оттогаш го претставува брендот на своите 28 пазари.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаХристо Стоичков е заштитно лице на „Т маркет“

09 окт 2020

„Фриком“ донираше 45.000 сладоледи

09 окт 2020

Словенија од денеска воведува полициски час

09 окт 2020

„Белје“ го презема производството од „Мегле“?

09 окт 2020

Месната индустрија „Браќа Пивац“ планира инвестиција во Љубушки

09 окт 2020

Хрватска: „Орбико Адриа“ отвори нова веб-страница

09 окт 2020
Вчитува уште новости...