Македонија

Ladna во нова амбалажа

16 сеп 2019

Амбалажата на водата Ladna доби нов дизајн.

Новото пакување не менува ништо освен визуелниот печат на Ladna. Таа и понатаму нуди балансиран хемиски состав со исклучително ниско ниво на натриум, што ја прави погодна за подготовка на храна за доенчиња. Токму поради тоа, Ladna е првата вода која е препорачана од Здружението на педијатри на Македонија, информираа од овој бренд.

Новиот дизајн е инспириран од природата, а амбалажата 100 отсто се рециклира. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...