Македонија

Бектеши: Угостителските објекти ќе работат најверојатно до 23 часот

18 јан 2021

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конференција рече дека со оглед на ситуацијата возможно е да им се дозволи на угостителските објекти да работат до 23 часот.

Тој додаде дека продолжувањето на работното време, најверојатно, ќе се случи по 21 јануари.

Според него, не се работи за нови протоколи, а до кога ќе биде точно продолжувањето на работното време ќе зависи од Комисијата за заразни болести.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаФевруари бил поскап од истиот месец лани

04 мар 2021

Работодавачите за недела како неработен ден: Можни се отпуштања

04 мар 2021

Комисијата за заразни болести предложи полициски час

04 мар 2021

Бесими најави нов Даночен календар и Царински тарифник

04 мар 2021

Превозници заглавени на границата со Грција

04 мар 2021

„Алкалоид“ ќе исплаќа дивиденда за 2020 година

04 мар 2021
Вчитува уште новости...