Македонија

Нов „Дим маркет“ во Долно Лисиче

31 дек 2020

Компанијата „Гранд пром Зур“ отвори нов „Дим маркет“, кој е 8. продажен објект од овој формат.

Хард-дисконтот беше отворен минатиот четврток (24 декември) во скопската населба Долно Лисиче, на улицата 1, бр. 19А. Маркетот зафаќа површина од 280 квадратни метри.

Асортиманот го сочинуваат околу 2.000 активни производи. За услугата се грижат 8 вработени, а потрошувачите се услужуваат на две наплатни каси.

Горди сме што можеме и во ова време, кога се соочуваме со различни предизвици, да ја прошируваме продажната мрежа. Постојано сме во потрага по нови локации, со цел да бидеме поблиску до нашите потрошувачи, изјавија за InStore од компанијата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаУште 24.000 граѓани ќе добијат по 6.000 денари

15 јан 2021

Во февруари УЈП ќе ги исплаќа парите од скенираните сметки

15 јан 2021

Просечната плата во ноември била 27.588 денари

15 јан 2021

ССК со 15 предлог мерки бара дополнителна помош од Владата

15 јан 2021

Компаниите ќе бидат ослободени од царински давачки за една година

15 јан 2021

Во февруари ќе биде објавен петтиот сет антикризни мерки

15 јан 2021
Вчитува уште новости...