Македонија

Бидете спонзор на трговскиот настан на годината!

28 окт 2020

Досега повеќе од 200 пријавени за следење на шестиот FMCG Summit! Реномираниот FMCG Summit кој по шести пат ќе се одржи во Скопје, уште еднаш покажува дека е во чекор со трендовите и потребите на бизнисите.

На 26 ноември за првпат самитот ќе можете да го проследите онлајн и целосно бесплатно. Тоа што е најважно, експертизата на говорниците, атрактивноста на темите и квалитетот на презентациите со сигурност ќе го задржат вниманието на гледачите.

Ова се само дел од причините зошто треба да се најдете меѓу компаниите-спонзори на 6 FMCG Summit. Годинава самитот ќе ви понуди можност да се рекламирате исклучиво онлајн со големо присуство во дигиталниот простор преку банери, ПР текстови и реклами, како на веб така и на социјалните мрежи. Ќе се таргетира првенствено македонската публика, но и деловните луѓе од Косово, како пазар доста близок на македонскиот. Како спонзори оваа година ќе бидете рекламирани со свое лого и свои рекламни спотови кои ќе бидат емитувани за време на самитот. Логоата ќе бидат објавени на сите најави на самитот. Спонзорите ќе бидат комуницирани во сите текстови и објави во магазинот InStore, како и во њуслетерот на InStore и на интернет-страницата www.instore.mk.  

Повеќе информации околу спонзорствата може да добиете на meri@instore.mk и +389 71 26 24

Бесплатно регистрирајте се на следниот линк

Минатогодишниот 5 FMCG Summit го посетија повеќе од 380 учесници од најголемите компани од секторот за трговија со стока за широка потрошувачка во земјава. Како поминавме, прочитајте тука. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...